Dwa mecze na Ukrainie przerwane z powodu zagrożenia nalotami

Mecz Worskła Połtawa - Dynamo Kijów został przerwany w pierwszej połowie
Mecz Worskła Połtawa - Dynamo Kijów został przerwany w pierwszej połowieDynamo Kiev
Mecz Worskła Połtawa - Dynamo Kijów w ramach 22. kolejki mistrzostw Ukrainy został przerwany w niedzielę z powodu zagrożenia nalotami w mieście Połtawa w środkowej Ukrainie.

Niedzielny mecz w Połtawie został przerwany w 36. minucie po tym, jak kilkakrotnie zabrzmiały syreny przeciwlotnicze. Dwie godziny później pojedynek został wznowiony. Dynamo wywiązało się z roli faworyta, pakując seryjnie piłkę do bramki gospodarzy (5:1) i wspinając się na podium, przynajmniej do końca ostatniego meczu Wielkiej Niedzieli (Kolos - Dnipro-1).

Mecz Zorii Ługańsk z Metalistem Charków (2:1), rozgrywany z oczywistych względów na neutralnym terenie (stadion Liwyj Bereh Kijów), również musiał zostać przerwany w 84. minucie z powodu tego samego zagrożenia. Został jednak wznowiony i dotrwał do końca.