Everton składa formalne odwołanie od odjęcia punktów w Premier League

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Everton składa formalne odwołanie od odjęcia punktów w Premier League
Fani Evertonu prowadzili protesty od czasu podjęcia decyzji
Fani Evertonu prowadzili protesty od czasu podjęcia decyzji
AFP
Everton złożył formalne odwołanie od decyzji niezależnej komisji o odjęciu 10 punktów w tabeli Premier League - najcięższej kary w historii ligi.

Toffees zostali skierowani do niezależnej komisji w marcu tego roku za rzekome naruszenie zasad dotyczących zysków i zrównoważonego rozwoju w okresie kończącym się w sezonie 2021/22.

Klub znajduje się obecnie w strefie spadkowej.

W poście na X, znanym wcześniej jako Twitter, klub stwierdził: "Everton Football Club złożył dziś do przewodniczącego panelu sędziowskiego Premier League odwołanie od decyzji Komisji Premier League o nałożeniu na klub kary odjęcia 10 punktów. Komisja odwoławcza zostanie teraz wyznaczona do rozpatrzenia sprawy".

Odwołanie zostanie rozpatrzone i zakończone przed końcem tego sezonu.

Odjęcie punktów nastąpiło po tym, jak Everton odnotował straty w wysokości blisko 372 milionów funtów w ciągu trzech lat, czyli więcej niż 250 milionów funtów strat, które liga dopuszcza w tym okresie.

To dopiero trzeci raz w historii Premier League, kiedy klubowi odjęto punkty.

Wcześniej Middlesbrough odjęto trzy punkty za niedopełnienie obowiązku rozegrania meczu z Blackburn w kampanii 1996/97, a Portsmouth odjęto dziewięć punktów w 2010 roku po wejściu w zarząd komisaryczny.

Mistrzowie Manchester City stoją w obliczu ponad 100 zarzutów o złamanie zasad finansowych ligi, ale nie zostały jeszcze nałożone na nich żadne sankcje - coś, co przyciągnęło gniew grup kibiców i ekspertów, w tym Gary'ego Neville'a ze Sky Sports.