Kluby Premier League wydały rekordowe 1,95 mld funtów w letnim okienku transferowym

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Kluby Premier League wydały rekordowe 1,95 mld funtów w letnim okienku transferowym

Arsenal podpisał kontrakt z Declandem Rice'em z West Hamu za ponad 100 milionów funtów
Arsenal podpisał kontrakt z Declandem Rice'em z West Hamu za ponad 100 milionów funtówReuters
Według opublikowanej w piątek analizy Deloitte, kluby Premier League wydały na zawodników w letnim okienku transferowym rekordową kwotę 1,95 miliarda funtów, a spodziewane wydatki przekroczą 2 miliardy funtów.

Okienko transferowe, które zostało otwarte 14 czerwca, przekroczyło już zeszłoroczny rekord w wysokości 1,92 miliarda funtów, a tydzień pozostał do ostatecznego terminu 1 września, podała Sports Business Group Deloitte.

Dwa transfery opiewały na kwoty przekraczające 100 milionów funtów każdy - pomocnik Moises Caicedo dołączył do Chelsea, a Declan Rice podpisał kontrakt z Arsenalem.

Chelsea, która do tej pory podpisała kontrakt z dziewięcioma zawodnikami, wydała ponad 1 miliard dolarów na opłaty transferowe od czasu, gdy nowy właściciel Todd Boehly i Clearlake Capital zakończyli przejęcie klubu w maju 2022 roku.

Caicedo jest jednym z najnowszych nabytków Chelsea
Caicedo jest jednym z najnowszych nabytków ChelseaReuters

Mistrzowie Manchester City podpisali w tym tygodniu kontrakt ze skrzydłowym Jeremym Doku za 55 milionów funtów, sprowadzając wcześniej obrońcę Josko Gvardiola za 90 milionów euro i pomocnika Mateo Kovacica za 25 milionów funtów.

Manchester United wydał 72 miliony funtów na napastnika Rasmusa Hojlunda, podczas gdy zeszłoroczni wicemistrzowie Arsenal wydali 65 milionów funtów na napastnika Kaia Havertza.

Newcastle United, które zajęło czwarte miejsce w poprzednim sezonie, sprowadziło pomocnika Sandro Tonaliego za 55 milionów funtów i skrzydłowego Harveya Barnesa za 38 milionów funtów.