Kluby Premier League zagłosują nad zniesieniem VAR od nowego sezonu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kluby Premier League zagłosują nad zniesieniem VAR od nowego sezonu

David Coote konsultuje się z monitorem boiskowym podczas grudniowego meczu Brentford z Aston Villą
David Coote konsultuje się z monitorem boiskowym podczas grudniowego meczu Brentford z Aston VilląAFP
Według doniesień, kluby Premier League mają wkrótce głosować nad propozycją zniesienia asystenta sędziego wideo (VAR) od przyszłego sezonu.

The Athletic donosi, że Wolves złożyli formalny wniosek wzywający do zniesienia VAR w Premier League. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na dorocznym walnym zgromadzeniu w przyszłym miesiącu. W oświadczeniu Wolves stwierdzono, że ruch ten następuje "po dokładnym rozważeniu i z najwyższym szacunkiem dla Premier League, PGMOL (organu sędziowskiego) i naszych innych konkurentów".

"Nie ma w tym żadnej winy - wszyscy po prostu szukamy najlepszego możliwego wyniku dla piłki nożnej - a wszystkie zainteresowane strony ciężko pracowały, aby wprowadzenie dodatkowej technologii zakończyło się sukcesem".

"Jednak po pięciu sezonach VAR w Premier League nadszedł czas na konstruktywną i krytyczną debatę na temat jego przyszłości".

"Nasze stanowisko jest takie, że cena, jaką płacimy za niewielki wzrost dokładności, jest sprzeczna z duchem naszej gry, w związku z czym powinniśmy ją usunąć od sezonu 2024/25". Rzecznik Premier League powiedział: "Premier League może potwierdzić, że ułatwi dyskusję na temat VAR z naszymi klubami podczas dorocznego walnego zgromadzenia w przyszłym miesiącu".

"Kluby mają prawo przedstawiać propozycje na zgromadzeniach akcjonariuszy i zdajemy sobie sprawę z obaw i kwestii związanych z korzystaniem z VAR.

"Jednak liga w pełni popiera korzystanie z VAR i pozostaje zaangażowana, wraz z PGMOL, w ciągłe ulepszanie systemu z korzyścią dla gry i fanów".