Liverpool roztrwonił dwubramkowe prowadzenie, Aston Villę uratował rezerwowy Jhon Duran

Porażka Liverpoolu
Porażka LiverpooluProfimedia
W poniedziałkowym meczu 37. kolejki angielskiej Premier League piłkarze Aston Villi i Liverpoolu zremisowali 3:3. W końcówce dwa gole dla gospodarzy strzelił Kolumbijczyk Jhon Duran.

W spotkaniu na Villa Park bramkarz już w drugiej minucie piłkę do własnej bramki skierował Emiliano Martínez, stając się pierwszym bramkarzem Premier League, który zrobił to trzy razy. Wkrótce wyrównał jednak Youri Tielemans, a Ollie Watkins zanotował trzynastą asystę w sezonie ligowym. Nikt w PL nie zanotował większej liczby asyst w bieżącym sezonie.

Angielski napastnik ma na swoim koncie 32 bramki (19+13) w lidze. W pięciu najlepszych ligach lepsi są tylko Kylian Mbappé (34) i Harry Kane (44). We wszystkich rozgrywkach Watkins ma rekord 27+13. Cody Gakpo przywrócił jednak Liverpool na prowadzenie. W ostatnich czterech meczach ligowych strzelił dwa gole i asystował tyle samo razy.

Następnie obrońca Jarell Quansah zdobył swoją pierwszą bramkę w tych rozgrywkach. The Reds nie przegrali w 137 kolejnych meczach Premier League, wygrywając do przerwy, tylko po to, by nie utrzymać obiecującego prowadzenia, w którym bohaterem był młody napastnik Jhon Duran. Kolumbijczyk trafił dwukrotnie w ciągu dziewięciu minut spędzonych na boisku, wyrównując na 3:3.

Statystyki meczu Aston Villa - Liverpool
Statystyki meczu Aston Villa - LiverpoolOpta

Aston Villa wygrała tylko raz w ostatnich trzynastu spotkaniach z Liverpoolem, ale był to wynik 7:2. The Villans pozostają na czwartym miejscu z pięciopunktową przewagą nad Tottenhamem, który zagra jeszcze dwa spotkania.

Liverpool na pewno zakończy rozgrywki na trzecim miejscu. Trener Jurgen Klopp swój ostatni mecz na ławce tej drużyny rozegra w niedzielę na Anfield Road przeciwko Wolverhampton.