Szansa na czwarty tytuł z rzędu? Foden: "To się prawdopodobnie nigdy nie powtórzy"

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Szansa na czwarty tytuł z rzędu? Foden: "To się prawdopodobnie nigdy nie powtórzy"

Foden wystąpił w tym sezonie w 51 meczach i miał udział przy 36 bramkach.
Foden wystąpił w tym sezonie w 51 meczach i miał udział przy 36 bramkach.AFP
Cztery tytuły Premier League z rzędu? Brzmi to niemal nieprawdopodobnie. Ale Manchester City może to udowodnić już w niedzielę. Z ogromu takiego osiągnięcia zdaje sobie sprawę Phil Foden (23 l.), ale on ma już jedno oko na zbliżające się Euro.

Podopieczni trenera Guardioli przed niedzielnym finałem mają szansę na zdobycie szóstego w ciągu siedmiu lat tytułu mistrza Anglii w najwyższej klasie rozgrywkowej. The Citizens mają dwa punkty przewagi nad zajmującym drugie miejsce Arsenalem. Jeśli uda im się pokonać u siebie West Ham lub jeśli The Gunners nie wygrają meczu z Evertonem, po raz kolejny wzniosą nad swoje głowy trofeum zwycięzcy Premier League.

"To by wiele dla nas znaczyło. To już historia i nie sądzę, by kiedykolwiek miało się to powtórzyć" - powiedział Foden przed meczem na szczycie ligi angielskiej. Jeśli City uda się zdobyć cztery tytuły z rzędu, będzie to absolutnie wyjątkowe osiągnięcie w historii angielskiej ekstraklasy. Nawet wielki Liverpool z lat 70-tych i 80-tych, dynastyczny Manchester United Alexa Fergusona czy niesamowita kadra Arsenalu z przełomu wieków nie były w stanie osiągnąć tego kamienia milowego.

Top 5 tabeli angielskiej Premier League.
Top 5 tabeli angielskiej Premier League.Flashscore

Reprezentujący Anglię Foden wierzy, że jeśli City zdobędzie tytuł, coś takiego może się już nigdy nie powtórzyć. Piłkarz roku Football Writers' Association, który pominął czwartkową ceremonię w Londynie, aby skoncentrować się na przygotowaniach, powiedział: "Zespół jest tego świadomy, rozumiemy to i nie możemy się doczekać ostatniego, ostatniego kroku".

Po wygraniu Premier League, Ligi Mistrzów i Pucharu Anglii w zeszłym sezonie, Citizens zamierzają w tym roku sięgnąć po dublet. Zmierzą się z miejskimi rywalami United w finale Pucharu Anglii na Wembley 25 maja. Po zakończeniu tych dwóch rozgrywek Foden chce skupić się na mistrzostwach Europy w Niemczech: "Jeśli uda nam się wygrać oba mecze, pojedziemy na EURO pełni pewności siebie".

"Damy z siebie wszystko, aby osiągnąć sukces i spróbować wygrać Premier League cztery razy z rzędu, czego nikt wcześniej nie dokonał. Jestem zachwycony tym, jak się sprawy mają, teraz pozostaje tylko ciężko pracować ostatni raz w niedzielę, jeszcze jeden mecz, abyśmy mogli wygrać ligę" - dodał.