Japonia znokautowała Bahrajn, Iran z awansem do ćwierćfinału Pucharu Azji

Japonia pokonała Bahrajn 3:1
Japonia pokonała Bahrajn 3:1Profimedia
Piłkarze Japonii awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Azji. W Katarze pokonali Bahrajn 3:1. W kolejnej fazie turnieju Japończycy w sobotę zmierzą się z Iranem, który w środę w 1/8 finału pokonał Syrię w rzutach karnych po remisie 1:1.

Po pół godzinie gry w Dosze zdobywców czterech tytułów mistrza Azji na prowadzenie wyprowadził Doan, a drugiego gola w 49. minucie dołożył Kubo. Bahrajn uświetnił mecz golem samobójczym Ayase Uedy, ale napastnik zrehabilitował się trafieniem na 3:1 w 64. minucie.

Faworyzowani Irańczycy otworzyli wynik w 34. minucie, ale na karnego wykorzystanego przez Taremiego w 64. minucie swoim golem z jedenastki odpowiedział Omar Maher Khribin. Trzykrotni mistrzowie Azji wywierali dużą presję, ale tuż przed końcem regulaminowego czasu gry napastnik Porto, Taremi, został ukarany drugą żółtą kartką.

Syryjczycy nie wykorzystali przewagi liczebnej w dogrywce i zawiedli w rzutach karnych, podczas gdy Irańczycy wykorzystali wszystkie swoje próby.