RPA pokonuje Demokratyczną Republikę Konga i zajmuje 3. miejsce w Pucharze Narodów Afryki

Bramkarz Ronwen Williams był bohaterem meczu
Bramkarz Ronwen Williams był bohaterem meczuProfimedia
Republika Południowej Afryki pokonała Demokratyczną Republikę Konga w rzutach karnych i zajęła trzecie miejsce w Pucharze Narodów Afryki, który odbywa się w Wybrzeżu Kości Słoniowej. W regulaminowym czasie gry obie drużyny bezbramkowo zremisowały. W rzutach karnych skuteczniejsi okazali się Południowoafrykańczycy, którzy wygrali 6:5.

W przeddzień finału pomiędzy Nigerią i Wybrzeżem Kości Słoniowej bramkarz Ronwen Williams obronił rzut karny Meschacka Elii, zapewniając zwycięstwo.

Ta interwencja sprawiła, że RPA, zwycięzcy tego turnieju z 1996 roku, zajęli trzecie miejsce, podobnie jak w edycji z 2000 roku. Był to ich pierwszy medal w XXI wieku.

Mecz był nudny w pierwszej połowie, z zaledwie dwoma strzałami na bramkę. Poprawił się w drugiej połowie, ale wynik 0:0 dalej się utrzymywał.

W przeciwieństwie do innych faz turnieju, w meczu o 3. miejsce nie doszło do dogrywki, tylko od razu rozegrano rzuty karne. Tam RPA okazało się lepsze i wywalczyło brązowy medal.