Dublet Benjamina Sesko pomógł RB Lipsk pokonać drugoligowy Wiesbaden 3:2

Gino Fechner walczy z Benjaminem Sesko z RB Lipsk
Gino Fechner walczy z Benjaminem Sesko z RB LipskReuters
Piłkarze RB Lipsk musieli się sporo napracować i potrzebowali dwóch goli napastnika Benjamina Sesko, aby w środę wygrać 3:2 z drugoligowym Wehen Wiesbaden i zapewnić sobie miejsce w drugiej rundzie Pucharu Niemiec.

RB Lipsk, który w przyszłym tygodniu będzie gościł Manchester City w rozgrywkach Ligi Mistrzów, objął prowadzenie w siódmej minucie dzięki strzałowi Emila Forsberga, zanim Sesko podwyższył prowadzenie w 18. minucie, trafiając z bliskiej odległości po błędzie obrony.

20-letni Słoweniec, często porównywany do Erlinga Haalanda z Manchesteru City ze względu na swoją szybkość i siłę ataku, dwukrotnie trafił do siatki w lidze i raz w Lidze Mistrzów podczas udanego początku swojego pierwszego sezonu w Niemczech.

Jednak uderzenie Ivana Prtajina w 41. minucie dało gospodarzom pierwszą szansę na powrót do meczu.

Sesko, który trafił w słupek pod koniec meczu, zdobył bramkę na 3:1 w 70. minucie, zanim Prtajin strzelił kolejnego gola, ale goście utrzymali zwycięstwo pomimo późnej presji ze strony Wiesbaden.

Klub z Saksonii wygrał dwie ostatnie edycje Pucharu Niemiec i grał w trzech ostatnich finałach.

Sprawdź podsumowanie meczu z Flashscore.