Adrian Benedyczak strzelił dwa gole i zapewnił Parmie udział w barażach o Serie A

Adrian Benedyczak zapewnił Parmie udział w barażach o Serie A
Adrian Benedyczak zapewnił Parmie udział w barażach o Serie AProfimedia
Parma wygrała 2:0 z Brescią i zapewniła sobie udział w barażach o Serie A. Oba gole strzelił Adrian Benedyczak. Polak łącznie w tym sezonie zanotował już osiem trafień.

Parma znakomicie weszła w spotkanie, bo już w 11. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Adriana Benedyczaka, który wykorzystał gapiostwo obrońców i wykończył długie podanie od Adriana Bernabe.

Kibice Parmy nie czekali długo na kolejne trafienie Polaka. Już sześć minut później Benedyczak znakomicie znalazł się w polu karnym i dobił głową piłkę do siatki po dobitce od poprzeczki.

Parma dzięki temu zwycięstwu zapewniła sobie miejsce w barażach o Serie A. Aktualnie plasuje się na szóstej pozycji, ale na dwie kolejki przed końcem traci tylko trzy oczka do czwartego Sudtriol, a taka pozycja zapewnia udział w półfinale baraży. Miejsca 5-8 biorą udział w ćwierćfinałach.

Adrian Benedyczak strzelił w tym sezonie osiem goli w lidze i dołożył jedno trafienie w Pucharze Włoch.

Awans do Serie A zapewniły sobie już Frosinone oraz Genoa. Miejsca w barażach pewne są na razie Bari, Sudtirol, Cagliari i właśnie Parma.