Cagliari i Bari remisują 1:1 w pierwszym meczu barażowym o awans do Serie A

Profimedia
Cagliari zremisowało 1:1 z Bari w pierwszym meczu play-off włoskiej Serie B w czwartek. Gospodarze długo prowadzili w spotkaniu po szybko strzelonym golu przez Gianlucę Lapaduliego, ale w samej końcówce Mirco Antenucci wyrównał golem z rzutu karnego.

Zwycięzcy dwumeczu zapewnią sobie miejsce w Serie A na sezon 2023/24, dołączając do Frosinone i Genoi, które awansowały bezpośrednio.

Lapadula zdobył bramkę po dziewięciu minutach precyzyjnym strzałem głową, dając Cagliari Claudio Ranieriego prowadzenie i zwiększając nadzieje drużyny na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej po rocznej nieobecności.

Rezerwowy Mirco Antenucci wykorzystał rzut karny dla Bari w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Jedenastka została podyktowana po faulu na Michaelu Folorunsho.

Statystyki meczu Cagliari - Bari

Bari zakończyło sezon Serie B na trzeciej pozycji, pięć punktów przed piątym Cagliari. Drużyny spotkają się w drugim spotkaniu w niedzielę.