Endrick strzela po 11 meczach i walczy o dodatkowe pieniądze dla Palmerias

Młoda gwiazda jest o dwa gole od kolejnego bonusu
Młoda gwiazda jest o dwa gole od kolejnego bonusuCesar Greco/Palmeiras
Endrick z Palmeiras wyszedł na boisko w pierwszym składzie w przegranym meczu z Bragantino w niedzielę w 25. kolejce Brasileiro i strzelił swojego pierwszego gola dla drużyny od 11 spotkań.

17-letni napastnik zdobył bramkę otwierającą wynik spotkania w Braganca w 14. minucie pierwszej połowy.

Ostatni gol Endricka padł 2 lipca w zremisowanym 2:2 meczu z Athletikiem-PR w Serie A.

Sprzedany już do Realu Madryt młodzieżowiec musi w tym roku strzelić jeszcze dwa gole, aby osiągnąć jeden z bonusów wynikających z umowy z hiszpańską drużyną.

Za każde pięć strzelonych goli Endrick zarobi dla Palmeiras dodatkowe 2,5 miliona euro.

Swój pierwszy cel pięciu goli w 2023 roku osiągnął w wygranym 4:2 meczu z Barceloną-EQU na początku czerwca w fazie grupowej Libertadores.

Od tego czasu napastnik trafił do siatki jeszcze trzy razy: oprócz bramek przeciwko Bragantino i Furacao, Endrick strzelił także gola w wygranym 2-0 meczu z Sao Paulo w pierwszej rundzie Brasileiro.