Pewna wygrana Napoli na inaugurację, solidny występ Zielińskiego

Pewna wygrana Napoli na inaugurację, dobry występ Zielińskiego
Pewna wygrana Napoli na inaugurację, dobry występ ZielińskiegoPAP
Broniące tytułu Napoli, z Piotrem Zielińskim w składzie, wygrało na wyjeździe z beniaminkiem Frosinone 3:1 w 1. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

W debiucie Francuza Rudiego Garcii na ławce trenerskiej Napoli jego podopieczni szybko stracili gola. W siódmej minucie rzut karny wykorzystał Abdoulrahmane Harroui, ale niewiele ponad kwadrans później do wyrównania doprowadził Matteo Politano (24. minuta). Później dwie bramki zdobył król strzelców poprzedniego sezonu Nigeryjczyk Victor Osimhen (42. i 79.).

Garcia powrócił do Serie A po siedmiu latach przerwy. Ostatnio we Włoszech prowadził AS Roma (2013-16). Później pracował we Francji i w Arabii Saudyjskiej.

Na stanowisku szkoleniowca Napoli Garcia zastąpił Luciano Spallettiego, który po wywalczeniu w poprzednim sezonie pierwszego tytułu mistrzowskiego dla Napoli od ponad 30 lat postanowił zrobić sobie roczną przerwę... z której jednak nic nie wyszło, bo w piątek został oficjalnie ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Włoch.

Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie w barwach aktualnych mistrzów Włoch. Choć nie strzelił gola ani nie zaliczył asysty, to jego występ zbiera niezłe oceny - również od Flashscore.