Arkadiusz Moryto przedłużył kontrakt w Kielcach do 2027 roku

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Arkadiusz Moryto przedłużył kontrakt w Kielcach do 2027 roku

Arkadiusz Moryto przedłużył kontrakt w Kielcach do 2027 roku
Arkadiusz Moryto przedłużył kontrakt w Kielcach do 2027 rokuBarlinek Industria Kielce
Do czerwca 2027 roku z KS Iskrą Kielce S.A. przedłużył kontrakt Arkadiusz Moryto. To potwierdzenie, że klub – pod nowym zarządem – liczy na utrzymanie dotychczasowego poziomu sportowego.

Prezes KS Iskra Kielce S.A., Magdalena Szczukiewicz, mówi o nim jako o fundamencie drużyny. Arkadiusz Moryto to również jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy prawoskrzydłowy w światowej piłce ręcznej. 

Teraz wiemy już, że zamierza pozostać w Kielcach do końca sezonu 2026/27, przedłużając dotychczasową umowę. To pierwsze tak wielkie nazwisko ogłaszające pozostanie w Kielcach po trudnym sezonie, w którym nad zespołem piłki ręcznej zawisło widmo upadku z przyczyn finansowych.

Informację klub i zawodnik przekazali przy okazji pobytu w Arabii Saudyjskiej, z okazji IHF Super Globe, uznawanego za klubowe mistrzostwa świata. Moryto przyznał, że rozmowy trwały długo i były trudne, ale rozchodziło się o szczegółowe zapisy umowy. Natomiast Kielce miały u niego od początku priorytet, niezależnie od ofert z innych klubów. 

"Od początku miejsce w negocjacjach było zarezerwowane dla Kielc i tego się trzymałem: żeby to Industria Kielce przedstawiła swoje warunki i myślę, że wszyscy jesteśmy zadowoleni z tego, jak rozmowy się potoczyły" – mówi 26-latek z Krakowa.

Arkadiusz Moryto trafił do Kielc w 2018 roku, wcześniej przez dwa sezony występował w Zagłębiu Lubin i zdobył w tym czasie łącznie 387 bramek. W żółto-biało-niebieskich barwach w pięciu kolejnych sezonach oraz tym obecnie trwającym zagrał łącznie w 127 meczach w Orlen Superlidze i 104 meczach w EHF Lidze Mistrzów. Zdobył w nich kolejno 719 i 356 bramek. Multimedalista mistrzostw Polski w piłce ręcznej, dwukrotny zdobywca srebrnego medalu Ligi Mistrzów, wielokrotny reprezentant polskiej reprezentacji. 

W sobotę 11 listopada w półfinale IHF Super Globe tych rozgrywek żółto-biało-niebiescy zmierzą się z niemieckim SC Magdeburgiem. Będzie to zatem okazja do rewanżu za czerwcowy przegrany przez kielczan po dogrywce finał EHF Ligi Mistrzów. 

"Jestem bardzo zadowolony, że taki gracz jak Arkadiusz Moryto zostaje w naszym klubie. Moim zdaniem to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy prawoskrzydłowy na świecie. Wszyscy musimy mieć świadomość, że fundamentem tego zespołu są młodzi, ale już doświadczeni zawodnicy. Niech więc przedłużenie przez Arkadiusza kontraktu będzie dobrą wiadomością dla tych, którzy mają wątpliwości co do przyszłości naszego klubu" – dodaje trener mistrzów Polski Tałant Dujszebajew.