Szczypiorniści THW Kiel chcą w Kielcach powalczyć o szansę na trofeum Ligi Mistrzów

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szczypiorniści THW Kiel chcą w Kielcach powalczyć o szansę na trofeum Ligi Mistrzów

THW Kiel wygrało pierwszy mecz z Industrią Kielce.
THW Kiel wygrało pierwszy mecz z Industrią Kielce.Profimedia
Liga Mistrzów jest ostatnią szansą piłkarzy ręcznych z Kilonii na zdobycie tytułu. Wznowienie elitarnych rozgrywek przeciwko Industrii Kielce ma szczególne znaczenie.

Puchar Niemiec? Wyeliminowani. Mistrzostwo Niemiec? Już bez szans. Po dość niespokojnym sezonie gwiazdy najbardziej utytułowanego klubu w Niemczech - THW Kiel - chcą zaatakować z pełną prędkością we wznowieniu Ligi Mistrzów. Europejska ekstraklasa rozgrywkowa jest ostatnią nadzieją na tytuł dla mistrzów Niemiec.

Mecz Industria Kielce - THW Kiel w środę o 20:45, śledź go na Flashscore

"To dla nas niezwykle ważny mecz, ponieważ chcemy obronić pierwsze miejsce w grupie" - powiedział środkowy obrońca THW Hendrik Pekeler przed podróżą do Polski.

Mecz z zeszłorocznymi finalistami Industrią Kielce, z niemieckim bramkarzem Andreasem Wolffem w składzie, jest rzeczywiście bardzo ważny dla Zebr: dzięki ewentualnemu zwycięstwu w środę drużyna trenera Filipa Jichy może zdystansować obecną trzecią drużynę w walce o zwycięstwo w grupie aż na pięć punktów.

Aktualna sytuacja w tabeli Ligi Mistrzów
Aktualna sytuacja w tabeli Ligi MistrzówFlashscore

Dla przypomnienia: tylko drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w każdej z dwóch grup w rundzie zasadniczej, kwalifikuje się bezpośrednio do ćwierćfinałów. Zespoły zajmujące miejsca od drugiego do szóstego muszą przejść przez fazy pucharowe. Droga do Final Four w Kolonii w czerwcu będzie znacznie trudniejsza, jeśli THW straci prymat.