Jorge Messi potwierdza: "Leo chciałby wrócić do Barcelony. To jego preferowana opcja"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Jorge Messi potwierdza: "Leo chciałby wrócić do Barcelony. To jego preferowana opcja"
Messi na pożegnanie z PSG
Messi na pożegnanie z PSG
AFP
Ojciec Leo Messiego potwierdził, że jego syn ma plan na najbliższą przyszłość. Argentyński piłkarz chciałby wrócić do Barcelony, ale ojciec zawodnika przyznał, że "musimy porozmawiać o wielu rzeczach". Swoje zdawkowe odpowiedzi na pytania dziennikarzy uzupełnił słowami: "Mam nadzieję, że będzie mógł wrócić".

Jak pisaliśmy już na Flashscore, główna przeszkoda przed powrotem Messiego to brak gwarancji ze strony LaLigi, że zostanie zarejestrowany i otrzyma odpowiednie wynagrodzenie. To z kolei efekt braku porozumienia pomiędzy ligą a Barceloną, która nie spełnia wymogów finansowych.

Jorge Messi, który spotkał się dziś rano z prezydentem Barcelony, według kilku doniesień medialnych, również kilka dni spotkał się temu z Joanem Laportą, aby omówić możliwy powrót Argentyńczyka do Barcelony. Rozmowy zatem wciąż trwają.

Agent napastnika wyjaśnił, że "wkrótce podejmiemy decyzję". Są to zatem decydujące dni dla przyszłości zawodnika z największą liczbą nagród Złotej Piłki w historii. Jeśli Barcelona otrzyma pieczęć LaLigi dla swojego planu rentowności i zdoła zrównoważyć księgi rachunkowe, powrót syna marnotrawnego, który dwa lata temu opuścił Barcelonę na rzecz Paryża, może być bliżej.

Messi i jego rodzina na tle Camp Nou
https://twitter.com/FCBarcelona_es

Problemem może być czas, ponieważ na dziś katalońscy giganci nie są jeszcze w stanie zapewnić Argentyńczyka, że zostanie zarejestrowany. Wiele elementów musi się ze sobą zgrać, aby ta układanka była kompletna. W rzeczywistości Joan Laporta, zwykle optymista, kilkanaście godzin temu był znacznie bardziej pesymistyczny. "To bardzo trudne. Ktokolwiek robi tyle, ile może, nie jest zobowiązany do robienia więcej" - powiedział w niedzielę.