PKOl: 160 Polaków pewnych startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

PKOl: 160 Polaków pewnych startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu

PKOl: 160 Polaków pewnych startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu
PKOl: 160 Polaków pewnych startu w igrzyskach olimpijskich w ParyżuPAP
W rozpoczynających się 26 lipca igrzyskach w Paryżu pewnych startu jest na razie 160 polskich sportowców, w tym drużyny siatkarek i siatkarzy, choć będzie ich co najmniej 200. Wszystko wskazuje, że po raz pierwszy w historii w reprezentacji olimpijskiej więcej będzie kobiet niż mężczyzn.

Do stolicy Francji przyjedzie 10 500 sportowców, blisko 600 mniej, niż trzy lata temu do Tokio. Według Polskiego Komitetu Olimpijskiego, w zawodach wystartuje co najmniej 200 biało-czerwonych.

Na 78 dni przed rozpoczęciem największej imprezy sportowej Polska ma zapewnionych 160 przepustek do Paryża, w tym dla drużyn siatkarek i siatkarzy. Obecnie pewnych występu jest 95 kobiet i 65 mężczyzn. Wszystko wskazuje na to, że ta tendencja zostanie utrzymana i po raz pierwszy w historii w igrzyskach wystartuje więcej Polek niż Polaków.

Szansę na uzyskanie kwalifikacji wciąż mają siatkarze plażowi, oba zespoły w koszykówce 3x3, a także zawodnicy w tradycyjnej odmianie tej dyscypliny.

Daty ślubowania reprezentacji Polski przed wylotem na igrzyska nie są jeszcze oficjalnie znane, jednak prawdopodobnie w kraju odbędą się trzy tego typu uroczystości – 15, 18 oraz 22 lub 25 lipca. PKOl chce, by sportowcy, którzy planują dotrzeć do Paryża już w trakcie trwania igrzysk, ślubowanie składali w Domu Polskim, a nie w wiosce olimpijskiej jak miało to miejsce do tej pory.

Impreza w stolicy Francji rozpocznie się oficjalnie 26 lipca, a zakończy 11 sierpnia. Zmagania paraolimpijczyków zaplanowano od 28 sierpnia do 8 września.