Po incydencie z Walkerem Guardiola ostrzega graczy, aby byli ostrożni

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Po incydencie z Walkerem Guardiola ostrzega graczy, aby byli ostrożni
Po incydencie z Walkerem Guardiola ostrzega graczy, aby byli ostrożni
Po incydencie z Walkerem Guardiola ostrzega graczy, aby byli ostrożni
Reuters
Trener Manchesteru City, Pep Guardiola, ostrzegł swoich zawodników, aby byli bardziej ostrożni podczas przebywania w miejscach publicznych po tym, jak zachowanie obrońcy Kyle Walkera stało się przedmiotem dochodzenia policyjnego za rzekome obnażanie się w barze.

Brytyjskie media poinformowały, że policja z Cheshire przygląda się nagraniu "w związku z nieprzyzwoitym zachowaniem" po tym, jak The Sun zarzucił 32-letniemu Walkerowi, że obnażył się w barze w Manchesterze. Nie dokonano jednak żadnych aresztowań.

Guardiola odmówił komentarza w piątek, mówiąc, że jest to "prywatna sprawa", która zostanie rozwiązana wewnętrznie przez klub, ale dodał, że gracze muszą zawsze mieć się na baczności, gdy wychodzą z domu.

"Tak, zdecydowanie, zupełnie inaczej niż przed laty" - powiedział reporterom przed sobotnim wyjazdem na mecz z Crystal Palace.

"Oni już to wiedzą. Kiedy otwierasz drzwi w domu, musisz wiedzieć, że zostaniesz sfilmowany, cokolwiek zrobisz. To jest część społeczeństwa".

Guardiola poinformował, że City polecą do Londynu, zamiast jechać pociągiem po tym, jak w zeszłym miesiącu, przed porażką z Tottenhamem (0:1) dotarcie do hotelu zajęło im sześć godzin.

Teraz jeszcze większe spustoszenie i korki na autostradach spowodowały również zamiecie, ale menadżer z Hiszpanii dodał, że lot do Londynu zaplanowano już wcześniej.

"To był ten dzień, sześć godzin stąd do hotelu. Ale nie przegraliśmy z Tottenhamem z powodu tej podróży. Tamten dzień był długi z wielu powodów, ruchu, wielogodzinnego opóźnienia pociągów. Tego dnia trwało to sześć godzin" - powiedział.

"Menadżer zespołu zorganizował wyjazd jak zwykle. Więc będziemy podróżować samolotem... i miejmy nadzieję, że wylądujemy bezpiecznie i udamy się do hotelu".

Guardiola dodał, że Phil Foden jest już dostępny do gry po tym, jak w wygranym 2:0 spotkaniu z Newcastle United doznał kontuzji kostki. The Blues chcą dogonić lidera ligi, Arsenal, który w tabeli Premier League ma nad nimi pięć punktów przewagi.

Z kolei drużyna Crystal Palace zajmuje obecnie 12. pozycję w klasyfikacji, ale od strefy spadkowej dzieli ją tylko pięć punktów. Menadżer Patrick Vieira powiedział, że jest to niepokojące dla zespołu, który w 2023 roku w 10 meczach we wszystkich rozgrywkach nie odniósł jeszcze zwycięstwa.

"Ważne jest dla nas, aby zachować spokój, kontynuować pracę i wciąż się poprawiać. Mamy przed sobą trudny tydzień. Ważne będzie, aby dać z siebie wszystko i spróbować zdobyć punkty" - skomentował Vieira.

"Musimy być odważni, grać najlepiej jak potrafimy i sprawiać im problemy. Mocno wierzę, że możemy im sprawiać problemy"

"Myślę, że ekscytacja związana z grą przeciwko City lub którąkolwiek z czołowych drużyn jest zawsze, zwłaszcza u siebie" - podsumował 46-letni trener.