Polscy hokeiści przegrali pierwszy mecz kontrolny z Wielką Brytanią w Leeds

Polscy hokeiści przegrali pierwszy mecz kontrolny z Wielką Brytanią w LeedsPZHL
W piątek reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz kontrolny z Wielką Brytanią. Rywale wygrali 3:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Dominik Paś. W sobotę rewanż w Nottingham. Przed mistrzostwami świata elity Polaków czekają jeszcze wyjazdowe spotkanie ze Słowacją oraz mecz z Danią w Sosnowcu.

W pierwszej tercji piątkowego sparingu bramki nie padły, ale bramkarz naszej drużyny John Murray, dla którego był to pierwszy tegoroczny mecz kontrolny reprezentacji, miał sporo pracy. Z kolei bramkarza rywali próbowali zaskoczyć m.in. Krystian Dziubiński i Krzysztof Maciaś

W drugiej tercji Brytyjczycy zdobyli dwie bramki. W trzeciej komplet widzów w Planet Ice widział sporo ciekawych akcji z obu stron. Na 3:0 podwyższył Liam Kirk po pięciu minutach ostatniej tercji. Pod koniec honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Dominik Paś po podaniu Kamila Wałęgi, który wcześniej wywalczył krążek.

Rewanż odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia o godz. 20:00 w Nottingham. Właśnie tam w poprzednim roku nasza drużyna zapewniła sobie awans do mistrzostw świata elity. W Mistrzostwach Świata Dywizji IB triumfowała Wielka Brytania, a Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce.

Przed mistrzostwami świata elity w Ostrawie Polaków czekają jeszcze spotkania ze Słowacją w Żylinie (3 maja) oraz z Danią w Sosnowcu (7 maja). Wejściówki na mecz z Danią są wciąż do kupienia w serwisie KupBilet.pl.