Polskie koszykarski 3x3 odpadły z rywalizacji w Igrzyskach Europejskich

Polskie koszykarski 3x3 odpadły z rywalizacji w Igrzyskach EuropejskichIgrzyska Europejskie
Reprezentantki Polski przegrały z Francją 10:19 w ćwierćfinale Igrzysk Europejskich i tym samym pożegnały się z turniejem na tym etapie.

Polki nie były faworytkami w starciu z liderkami rankingu. W fazie grupowej biało-czerwone wygrały tylko jedno spotkanie, a Francuzki nie zanotowały żadnej porażki. Dzisiaj tę różnicę klas było widać na parkiecie.

Polki wyszły na prowadzenie 2:1 dzięki rzutowi z dystansu Aldony Morawiec, ale od tego czasu grę prowadziły już tylko ich rywalki, które w pełni kontrolowały losy spotkania. Co prawda nie miały skuteczności w rzutach za dwa, ale regularnie wchodziły pod kosz i mijały polską obronę.

Trójkolorowe wykorzystywały swoje przewagi fizyczne, grały dobrze w defensywie oraz walczyły na tablicach, a Polki miały oprócz tego problemy z trafianiem do kosza, nawet gdy udawało im się wywalczyć otwartą pozycję do rzutu z daleka.

Na pierwszą przerwę techniczną oba zespoły schodziły przy wyniku 5:3 dla Francji, przy drugiej wynik wzrósł do 12:8. W ostatnich minutach Francuzki tak naprawdę tylko powiększały swoje prowadzenie i zameldowały się w półfinale.