Remis PSG mimo spokojnego prowadzenia do przerwy. Przewaga zmalała do sześciu punktówAFP
Piłkarze lidera Paris Saint-Germain zremisowali u siebie z trzecim w tabeli zespołem Brest 2:2 w 19. kolejce francuskiej ekstraklasy, choć do przerwy prowadzili już 2:0. W tabeli mają sześć punktów przewagi nad Nice Marcina Bułki.

Gole dla PSG zdobyli Marco Asensio w 38. minucie (strzałem z woleja z bliskiej odległości) oraz Randal Kolo Muani tuż przed przerwą.

W drugiej połowie goście ruszyli jednak w skuteczną pogoń. W 55. minucie kontaktową bramkę zdobył Mahdi Camary, a w 80. wynik ustalił efektownym uderzeniem piętą rezerwowy Mathias Pereira Lage.

"Łatwo to wytłumaczyć, straciliśmy kontrolę nad meczem. To piłka nożna, a nie koszykówka, to się może zdarzyć" – powiedział trener PSG Luis Enrique.

"Dzisiaj zagraliśmy dwie bardzo różne połowy meczu. Świetną pierwszą, jedną z najlepszych w sezonie. A druga była jedną z naszych najgorszych w tej edycji. Dziś mogliśmy nawet przegrać. Myśleliśmy, że mecz się skończył, a okazało się, że tak nie było" - dodał.

Brest będzie wkrótce rywalem paryżan w meczu Pucharu Francji - już 7 lutego, ponownie w Paryżu.

"To bez wątpienia jedna z najlepszych drużyn w lidze francuskiej" - pochwalił rywali trener Enrique.

W tabeli PSG ma 44 punkty, o sześć więcej od wicelidera Nice. Drużyna z Marcinem Bułką w składzie pokonała w sobotę u siebie Metz 1:0. Na trzecim miejscu jest Brest - 35 pkt.