Richard Gasquet triumfatorem turnieju w Auckland. To jego pierwszy tytuł od ponad 4 lat

Richard Gasquet zaimponował formą na początku 2023 roku
Richard Gasquet zaimponował formą na początku 2023 rokuAFP
Richard Gasquet zaimponował formą podczas turnieju w Auckland. Francuz zdobył swój 16. tytuł w karierze, pokonując w trzech setach Camerona Norrie. Francuz pokazał się z bardzo dobrej strony przed ruszającym Australian Open.

Richard Gasquet na początku sezonu 2023 przeżywa kolejną młodość. Podczas starcia z Norrie musiał wykazać się cierpliwością i odwagą w decydujących momentach, a miewał z tym problemy w ostatnich latach.

Gasquet przegrał pierwszego seta 4:6 i był pod ścianą. Drugą to on wygrał 6:4 i o wszystkim musiała decydować trzecia odsłona. Tam Norrie prowadził już 4:1 z przewagą jednego przełamania i wydawało się, że dowiezie to prowadzenie do końca. Wtedy jednak Richard zaliczył znakomity powrót, nie dał rywalowi wygrać już żadnego gema i pokonał go 4:6, 6:4, 6:4.

Dla Richarda Gasquet takie wejście w sezon to nowość. 36-latek tylko raz w karierze udało mu się wygrać turniej rangi ATP w styczniu. Miało to miejsce 10 lat temu w Doha. Wtedy też w trzech setach pokonał Rosjanina Nikołaja Dawidienkę.

Francuz dzięki triumfowi przesunie się w najnowszym rankingu. Na ten moment wirtualnie zajmuje 42. pozycję, a przystępował do turnieju jako 67. tenisista świata. Jego rywalem w pierwszej rundzie Australian Open będzie Ugo Humbert. Jeśli Gasquet pokona swojego rodaka, to wtedy ma szansę zmierzyć się z ulubieńcem publiczności. Mecz Kyrgios – Gasquet byłby na pewno sporym wydarzeniem.