Sabalenka pewnie pokonała Ostapenko i dołączyła do grona półfinalistek turnieju w Rzymie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sabalenka pewnie pokonała Ostapenko i dołączyła do grona półfinalistek turnieju w Rzymie

Sabalenka pewnie pokonała Ostapenko i dołączyła do półfinalistek turnieju w Rzymie
Sabalenka pewnie pokonała Ostapenko i dołączyła do półfinalistek turnieju w RzymieAFP
Aryna Sabalenka bez większych problemów pokonała rozstawioną z numerem dziewiątym w Rzymie Łotyszkę Jelenę Ostapenko 6:2, 6:4 i awansowała do półfinału prestiżowego turnieju.

Sabalenka nigdy nie wygrała rzymskiej imprezy, ale miała po swoich stronie kibiców na korcie centralnym Foro Italico, a publiczność po zakończeniu trwającego godzinę spotkania gratulowała jej zwycięstwa.

„Dzięki tej niesamowitej atmosferze i temu niesamowitemu wsparciu jestem tutaj bardzo zmotywowana” – powiedziała Sabalenka. „To dla mnie wymarzony turniej, który chcę wygrać dzięki wsparciu, które od was otrzymuję i mam nadzieję, że się wam odwdzięczę. Kocham was”.

Ostapenko w pierwszym gemie zdołała obronić dwa break pointy, jednak Sabalenka przełamała ją przy dwów kolejnych okazjach i wyszła na prowadzenie 4:1.

Sabalenka potrzebowała tylko jednego przełamania serwisu i podwyższyła na 4:3, aby zdobyć drugiego seta i odnieść zwycięstwo, a Ostapenko nie była w stanie wymusić ani jednego przełamania w trakcie meczu.

Mistrzyni Australian Open Sabalenka czeka na zwycięzcę drugiego środowego ćwierćfinału pomiędzy rozstawioną z 24. numerem Victorią Azarenką a rozstawioną z 13. Amerykanką Danielle Collins.