Tenis Flash: Sabalenka gra dalej, Djoković sensacyjnie pokonany!

Tenis Flash: Krótka przerwa od meczów Polaków w Rzymie. Kto dziś zagra?
Tenis Flash: Krótka przerwa od meczów Polaków w Rzymie. Kto dziś zagra?AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:56 Koniec niedzielnych zmagań w Rzymie ponownie nie przynosi dobrych wieści dla włoskich kibiców, choć trudno mówić o rozczarowaniu. Alexander Zverev (5. ATP) potrzebował dwóch setów na pokonanie Luciano Darderiego (54. ATP), który w pierwszej części starał się (z powodzeniem!) odpierać ataki Niemca, ale w drugiej nie był już w stanie skutecznie się opierać. Z wynikiem 7:6(3), 6:2 Zverev zapewnił sobie spotkanie z Nuno Borgesem.

22:39 Ben Shelton (14. ATP) kończy udział w rzymskim turnieju ATP. Zhizhen Zhang (56. ATP) oba sety rozpoczął od udanych prób przełamania, po czym utrzymywał przewagę już do końca, uniemożliwiając powrót Amerykaninowi. Wygrana 6:2, 6:4 pozwoliła mu awansować do 1/8 finału, w którym zmierzy się z Thiago Monteiro (108. ATP), pogromcy Miomira Kecmanovicia (58. ATP).

19:37 Jelena Ostapenko (10. WTA) walczyła ponad dwie i pół godziny z Sarą Sorribes Tormo (47. WTA), by zapewnić sobie awans do 1/8 finału. Wygrana 6:4, 5:7, 6:1 łączy ją w parę z Rebeccą Sramkovą (120. WTA), która poradziła sobie z Sofią Kenin.

17:43 Zapraszamy na wywiad pomeczowy bohatera niedzieli. Trudno się dziwić, że Alejandro Tabilo nie mógł przestać się uśmiechać.

Pomeczowy wywiad Alejandro Tabilo, napisy po polsku

17:14 Profil Z kortu przypomina nam, że ustalono już plan gier na poniedziałek. Iga Świątek i Hubert Hurkacz rozpisani, czekamy na jutro!

16:26 Bez przygód miejsce w 1/8 finału zapewnił sobie Grigor Dimitrow (8. ATP). Bułgar potrzebował co prawda tie-breaka w pierwszym secie, ale Terence Atmane (137. ATP) pozostał bez wygranej partii po wyniku 7:6(3), 6:3.

16:15 Niesamowity przebieg miał mecz Novaka Djokovicia (1. ATP) z Chilijczykiem Alejandro Tabilo (32. ATP). Wielki Serb ani razu nie zdołał wypracować break pointu, a sam został przełamany aż czterokrotnie i kończy udział w rozgrywkach Rzymie po bolesnej porażce 2:6, 3:6! Tabilo odniósł największe zwycięstwo w karierze, teraz bierze na cel Chaczanowa.

Skrót meczu Djoković - Tabilo

15:56 Karen Chaczanow (18. ATP) zrobił swoje, choć sam wynik nie oddaje poziomu, na jakim poprzeczkę zawiesił rywal. Fanscisco Cerundolo (22. ATP) aktywnie szukał przełamania, nawet miał 3:0 w drugim secie, a i tak przegrał 2:6, 4:6.

15:06 Aryna Sabalenka (2. WTA) nie zostawiła złudzeń, pewnie pokonując Dajanę Jastremśką (33. WTA) i z wynikiem 6:4, 6:2 melduje się w 1/8 finału w Rzymie.

15:01 Tomasz Berkieta (1175. ATP) nie zagra w nadchodzącym challengerze w Oeiras. Polak dziś przegrał w pierwszym meczu kwalifikacyjnym 3:6, 1:6, a jego pogromcą był Czech Jonas Forejtek (363. ATP).

14:19 Zapachniało sensacją, na jaką Włosi w Rzymie liczyli: Francesco Passaro (230. ATP) wygrał pierwszego seta z Nuno Borgesem (53. ATP), ale czołowy portugalski tenisista nie złożył broni. Po wyjątkowo zaciętym pojedynku, trwającym ponad trzy godziny, Borges wygrał 4:6, 7:6(8), 7:6(4).

13:11 Maria Sakkari (8. WTA) była w sporych opałach w otwierającym secie pojedynku z Anheliną Kalininą (31. WTA), ale odrobiła stratę, obroniła trzy piłki setowe i w tie-breaku wygrała. Nagrodą była druga partia, w której Ukrainka okazała się kompletnie bezradna. Wygrana Greczynki 7:6(4), 6:0 pozwala jej czekać na rywalkę z pary Azarenka-Sherif.

13:06 W singlu nie mieliśmy dziś reprezentacji w Rzymie, a w deblu nie mamy od kilkunastu minut. Niestety, po odwróceniu losów pierwszego seta Jan Zieliński i Hugo Nys nie byli w stanie utrzymać prowadzenia. Po super tie-breaku przegrali z Sanderem Gille i Joranem Vliegenem 7:5, 3:6, 8-10 i to Belgowie meldują się w ćwierćfinale debla.

11:30 Iga Świątek (1. WTA) może zostać trzecią zawodniczką w historii, która wygra następujące po sobie turnieje rangi WTA 1000 w Madrycie i Rzymie. W Hiszpanii Polka już wygrała, a we Włoszech awansowała do czwartej rundy, w której jutro zmierzy się z Angelique Kerber. Oba turnieje są w ten sposób ustawione w kalendarzu od 2009 roku. "Moim celem jest wygranie następnego meczu. Jak zwykle najlepszą drogą do sukcesu jest podążanie krok po kroku. A ta droga przede mną jeszcze jest naprawdę długa" - powiedziała liderka rankingu.

11:15 Rafael Nadal wciąż nie wie czy zagra w tegorocznym Rolandzie Garrosie. Legendarny Hiszpan odpadł wczoraj z turnieju w Rzymie po porażce z Hubertem Hurkaczem (9. ATP), a następnym jego startem może być udział w Wielkim Szlemie, w którym triumfował 14 razy. „Jak możesz sobie wyobrazić, decyzja nie jest dziś dla mnie jasna. Jeśli jednak będę musiał powiedzieć, co czuję i jeśli moje myśli będą bliżej w jedną lub drugą stronę, podejmę decyzję, a staram się jak mogę” - powiedział.

08:58 Po wczorajszych emocjach związanych z meczami Igi Świątek (1. WTA) i Huberta Hurkacza (9. ATP), dzisiaj będzie można trochę ochłonąć, ponieważ oboje reprezentantów Polski wróci do gry w Rzymie dopiero jutro. Dzisiaj za to w męskim turnieju zobaczymy w akcji Novaka Djokovicia (1. ATP), który zagra z Alejandro Tabilo (32. ATP), czy Alexandra Zvereva (5. ATP), który wieczorem zmierzy się z Luciano Darderim (54. ATP). Wśród pań zaprezentuje się chociażby Aryna Sabalenka (2. WTA), która zagra z Dajaną Jastremską (33. WTA).