Grot Budowlani w półfinale pucharu CEV siatkarek

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grot Budowlani w półfinale pucharu CEV siatkarek

Grot Budowlani w półfinale pucharu CEV siatkarek
Grot Budowlani w półfinale pucharu CEV siatkarekPAP
Siatkarki Grot Budowlanych pokonały we Francji Beziers VB 3:2 (25:21, 25:16, 23:25, 20:25, 15:11) w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu CEV i awansowały do półfinału. W pierwszym spotkaniu łodzianki zwyciężyły we własnej hali 3:1.

Brązowe medalistki mistrzostw Polski do awansu potrzebowały dwóch wygranych setów i szybko zrealizowały swój cel. Dzięki skuteczności Serbek Any Bjelicy i Jeleny Blagojevic wygrały pierwszego seta 25:21. Jeszcze pewniej i z większą przewagą podopieczne trenera Macieja Biernata wygrały drugą partię. Po przypieczętowaniu awansu, w składzie Grot Budowlanych pojawiły się zmienniczki, które nie zdołały szybko zakończyć spotkania i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

W Grot Budowlanych najskuteczniejsze były Blagojevic - 16 i Bjelica - 15. MVP meczu wybrano rozgrywającą łódzkiej drużyny Ewelinę Wilińską.

Swojego rywala w półfinale łodzianki poznają w środę. Zagrają z lepszym z pary Jedinstvo Stara Pazova (Serbia) - Viteos Neuchatel (Szwajcaria). W pierwszym meczu zespół z Serbii zwyciężył na własnym terenie 3:1.

Siatkarki Grot Budowlanych występują w Pucharze CEV po odpadnięciu z Ligi Mistrzyń, w której zajęły trzecie miejsce w swojej grupie.