Budowlane rozjechane przez Fenerbahce, koniec Ligi Mistrzyń dla łodzianek

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Budowlane rozjechane przez Fenerbahce, koniec Ligi Mistrzyń dla łodzianek

Budowlane rozjechane przez Fenerbahce, koniec Ligi Mistrzyń dla łodzianek
Budowlane rozjechane przez Fenerbahce, koniec Ligi Mistrzyń dla łodzianekPAP
Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały na wyjeździe z tureckim Fenerbahce Opet Stambuł 0:3 (20:25, 19:25, 17:25) w ostatnim meczu w grupie C Ligi Mistrzyń. Brązowe medalistki mistrzostw Polski nie zagrają w fazie play-off tych rozgrywek, ale wystąpią w ćwierćfinale Pucharu CEV.

Przed wtorkowym spotkaniem z najlepszym zespołem grupy C łodzianki miały tylko iluzoryczne szanse na dalszą rywalizację w Lidze Mistrzyń. Do awansu potrzebowały zwycięstwa w Stambule nad jednym z faworytów rozgrywek, a do tego liczyć na porażkę SC Poczdam z najsłabszym uczestnikiem grupy – Calcitem Kamnik.

Fenerbahce, które w całej fazie grupowej nie straciło ani jednego seta, nie dało jednak drużynie z Łodzi większych nadziei. Otwierającego seta gospodynie zaczęły od prowadzenia 5:0 i choć później podopieczne Macieja Biernata odpowiadały udanymi akcjami, to nie były w stanie zatrzymać na siatce Magdaleny Stysiak i Rosjanki Ariny Fiedorowcewej. Po kolejnych atakach Polki miejscowe prowadziły 8:5, 11:16, 19:14 i do niej należał też ostatni punkt w pierwszej partii.

Dobra w wykonaniu Grot Budowlanych była druga odsłona. Siatkarki z Łodzi podbijały wiele ataków podopiecznych trenera Stefano Lavariniego i były też skuteczne na siatce. O ich porażce przesądziło jednak pięć straconych z rzędu punktów od stanu 16:17. Do piłki setowej asem serwisowym doprowadziła reprezentantka Brazylii Ana Cristina, a seta mocnym atakiem z lewego skrzydła zakończyła Fiedorowcewa.

Trzecia partia była już w pełni pod kontrolą gospodyń. Mimo starań polskiego zespołu, faworytki po 10 punkcie zyskały wyraźną przewagę (19:12 po kolejnym asie Cristiny). Znów często punkty zdobywała Stasiak, po której ataku było 22:15. Miejscowe miały piłkę meczową po autowym serwisie Amerykanki MacKenzie May, a spotkanie zakończył blok na Marcie Pol.

Grot Budowlani z bilansem dwóch zwycięstw i czterech porażek zajęli trzecie miejsce w gr. C. Łodzianki będą mogły kontynuować grę w ćwierćfinale Pucharu CEV, bowiem cztery drużyny z trzecich miejsc dołączą do pozostałych czterech klubów, które od początku sezonu rywalizowały w tych rozgrywkach.

Tabela grupowa Budowlanych w Lidze Mistrzyń
Tabela grupowa Budowlanych w Lidze MistrzyńFlashscore