Mistrz Hiszpanii ostatnim grupowym rywalem Jastrzębskiego Węgla w fazie grupowej LM

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mistrz Hiszpanii ostatnim grupowym rywalem Jastrzębskiego Węgla w fazie grupowej LM

Jastrzębski Węgiel w tamtym roku zagrał w finale Ligi Mistrzów, a w tym marzy o triumfie
Jastrzębski Węgiel w tamtym roku zagrał w finale Ligi Mistrzów, a w tym marzy o triumfie Profimedia
Mistrzowie Polski poznali czwartego przeciwnika w fazie grupowej CEV Ligi Mistrzów. Będzie nim hiszpański klub Guaguas Las Palmas. To właśnie z zespołem z Wysp Kanaryjskich przyjdzie zmierzyć się im na inaugurację zmagań grupowych tych rozgrywek. Mecz z Hiszpanami w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się 22 listopada o godz. 20:30.

Mistrzowie Hiszpanii uzupełnili stawkę drużyn tworzących grupę D. Są to: Jastrzębski Węgiel, brązowy medalista niemieckiej ligi SVG Luneburg i wicemistrz Czech Jihostroj Ceske Budejovice.

Aby dostać się do fazy grupowej LM, ekipa ze stolicy wyspy Gran Canaria musiała przebrnąć przez dwie rundy kwalifikacji. W pierwszej rundzie hiszpańska drużyna wygrała organizowany u siebie turniej, pokonując rumuńską Arcadę Galati oraz chorwacki Mladost Zagrzeb. Natomiast w drugiej rundzie zespół z Las Palmas wziął udział w turnieju w Belgradzie, nie dając szans: Budvie Budva z Czarnogóry, Hypo Tirolowi Innsbruck z Austrii oraz miejscowemu Partizanowi.

W drużynie z Las Palmas jest kilku graczy dobrze znanych polskim i jastrzębskim kibicom, jak: Miguel Angel de Amo (kiedyś AZS Częstochowa), Nicolas Bruno, który w barwach Halkbanku Ankara walczył z mistrzem Polski w tym roku o awans do finału Ligi Mistrzów, Maximiliano Cavanna (w przeszłości Aluron CMC Warta Zawiercie), czy wreszcie były zawodnik jastrzębskiego klubu, Kanadyjczyk Graham Vigrass.  

W fazie grupowej wystąpi 20 zespołów podzielonych na pięć grup po cztery drużyny w każdej z nich. Każdy zespół rozegra po trzy mecze u siebie i trzy na wyjeździe. Z grup bezpośrednio do ćwierćfinałów awansują wyłącznie ich zwycięzcy. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc, przejdą do baraży. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków barażowych uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów. Pozostałe zespoły z trzecich miejsc w grupach przejdą do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Terminarz meczów grupy "D":

1.kolejka: 22.11.2023 o godz. 20:30 Guaguas Las Palmas (dom)

2. kolejka: 28.11.2023 o godz. 17:10 Jihostroj Ceske Budejovice (wyjazd)

3. kolejka: 13.12.2023 o godz. 19:00 SVG Luneburg (wyjazd)

4. kolejka: 20.12.2023 o godz. 18:00 Jihostroj Ceske Budejovice (dom)

5. kolejka: 09-11.01.2024 Guaguas Las Palmas (wyjazd)

6. kolejka: 17.01.2024 o godz. 18:00 SVG Luneburg (dom)