Polki na czele siatkarskiej Ligi Narodów po trzech rozegranych meczach

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polki na czele siatkarskiej Ligi Narodów po trzech rozegranych meczach
Polki znakomicie weszły w nowy sezon Ligi Narodów
Polki znakomicie weszły w nowy sezon Ligi Narodów
PAP
Reprezentantki Polski po trzech meczach mają na koncie komplet zwycięstw i znajdują się na czele tabeli Ligi Narodów. Polki pokonały podczas turnieju w Antalyi Kanadyjki, Włoszki i Tajki.

Polki zmagania w tegorocznej Lidze Narodów rozpoczęły we wtorek od meczu z Kanadyjkami. Było to pięciosetowe spotkanie, które ostatecznie zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych za dwa punkty. Nie był to idealny mecz naszych reprezentantek, ale cieszyło zwycięstwo.

Drugie spotkanie to już popis gry podopiecznych Stefano Lavariniego, które mierzyły się z Włoszkami, czyli liderkami rankingu FIVB. Nasze rywalki grały w nieco innym niż podstawowy skład, ale wciąż były bardzo mocne. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem rywalek, ale trzy kolejne to znakomita postawa biało-czerwonych, która przyniosła zwycięstwo 3:1.

Najlepsze spotkanie zagrały jednak przeciwko Tajlandii. Tam zupełnie zdominowały rywalki, które słyną z walecznej gry w obronie i miały na koncie wygraną 3:0 z Kanadą i porażkę 2:3 z Włochami. Polki nie dały rywalkom z Azji żadnych szans, wygrywając do 20, 16 i 15.

Polki po trzech meczach mają na koncie 8 punktów i znajdują się na czele Ligi Narodów. Za nimi plasują się reprezentacje Turcji i Japonii, które mają na koncie po 6 punktów, ale jeden mecz rozegrany mniej niż biało-czerwone.

Tabela Ligi Narodów Kobiet po trzech meczach Polek
Flashscore

Nasza reprezentacja zagra jeszcze w sobotę o godz. 13 z Serbkami, czyli mistrzyniami świata. Zwycięstwo w tym meczu może pozwolić utrzymać pozycję liderek nawet po całym pierwszym weekendzie. Wszystko zależy też od wyników innych kadr. Turczynki i Japonki będą kończyły zmagania w niedzielę.