Polki przegrywają z Chinkami na koniec fazy zasadniczej LN. W ćwierćfinale starcie z Turcją

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Polki przegrywają z Chinkami na koniec fazy zasadniczej LN. W ćwierćfinale starcie z Turcją

Polki przegrywają z Chinkami na koniec fazy interkontynentalnej Ligi Narodów
Polki przegrywają z Chinkami na koniec fazy interkontynentalnej Ligi NarodówPAP
Polskie siatkarki przegrały w Hongkongu z reprezentacją Chin 0:3 (23:25, 15:25, 19:25) w ostatnim meczu fazy interkontynentalnej Ligi Narodów. To druga porażka drużyny trenera Stefano Lavariniego.

Polki w ostatnim turnieju w Hongkongu najpierw poniosły pierwszą porażkę w tej edycji Ligi Narodów – z Brazylią 1:3, później pewnie pokonały jednak Dominikanę i Tajlandię po 3:0. Chinki natomiast odniosły trzy zwycięstwa, w tym w ostatnim meczu z Turcją 3:2.

Trener Lavarini dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie w porównaniu z sobotnim spotkaniem z Tajlandią – na środku Kamilę Witkowską zastąpiła Magdalena Jurczyk, a na przyjęciu w miejsce Martyny Czyrniańskiej pojawiła się Martyna Łukasik.

Biało-czerwone bardzo dobrze rozpoczęły mecz, natomiast Chinki popełniały sporo błędów. Po asie serwisowym Magdaleny Stysiak oraz akcji Jurczyk Polki prowadziły 8:2. Skuteczne bloki powiększyły przewagę do 11:4, jednak w połowie premierowej odsłony przytrafił im się przestój, co wykorzystały rywalki, doprowadzając do wyrównania po 14. Od tego momentu między zespołami wywiązała się walka punkt za punkt. W końcówce dwa błędy Stysiak dały przewagę reprezentacji Chin, która triumfowała 25:23 po ataku Mengjie Wu.

Siatkarki Lavariniego nie poprawiły swojej gry w drugim secie, często się myliły, ich przeciwniczki natomiast grały skutecznie w ataku i zrobiło się 3:9. Seria zagrań Yingying Li powiększyła dystans (5:13). W połowie drugiej partii Łukasik zastąpiła Olivia Różański, natomiast kilka akcji później w miejsce Natalii Mędrzyk pojawiła się Czyrniańska, a za Stysiak – Malwina Smarzek. Zmienniczki nie odmieniły gry polskiej drużyny, blok na Agnieszce Korneluk zakończył tę odsłonę. 25:15 dla Chin.

W trzeciej partii na boisku pozostały Smarzek i Różański, wróciła natomiast Łukasik. Początkowo biało-czerwone toczyły wyrównaną walkę z rywalkami, skuteczne były Smarzek, Różański i Łukasik (6:6). Seria akcji w wykonaniu Xinyue Yuan pozwoliła jednak Chinkom zbudować przewagę (11:6). Włoski trener Polek wciąż rotował składem, na boisku pojawiły się Klaudia Alagierska, Katarzyna Wenerska oraz wróciła Stysiak. Zmiany nie pomogły polskiej ekipie, pojedyncze zagrania Różański to było za mało, by odrobić straty. Błędy Łukasik i Smarzek zakończyły mecz (19:25).

Ostatnie mecze reprezentantek Polski
Ostatnie mecze reprezentantek PolskiFlashscore

Najlepiej punktującą zawodniczką po stronie biało-czerwonych była Łukasik – 9. Wśród Chinek najskuteczniejsza była Yuan – 16. Polki dobrze spisały się w polu serwisowym, notując sześć asów, natomiast Chinki – siedem. W bloku było 8-5 dla Azjatek.

Biało-czerwone zakończyły fazę interkontynentalną na trzecim miejscu z bilansem 10-2. Awansowały tym samym do turnieju finałowego, który w dniach 20-23 czerwca zostanie rozegrany w Bangkoku w Tajlandii. Ich rywalkami w ćwierćfinale będą Turczynki.

Wynik meczu: 

Polska - Chiny 0:3 (23:25, 15:25, 19:25).

Polska: Joanna Wołosz, Magdalena Stysiak, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Aleksandra Szczygłowska (libero) – Malwina Smarzek, Katarzyna Wenerska, Olivia Różański, Martyna Czyrniańska, Klaudia Alagierska.

Chiny: Linyu Diao, Xiangyu Gong, Yingying Li, Yuanyuan Wang, Mengjie Wu, Xinyue Yuan, Mengjie Wang (libero) - Yushan Zhuang.

Końcowa tabela Ligi Narodów
Końcowa tabela Ligi NarodówFlashscore