Czarni wciąż bezradni przed własną publicznością. ZAKSA wygrała w trzech setach

Bartosz Bednorz został MVP meczu z Czarnymi
Bartosz Bednorz został MVP meczu z CzarnymiProfimedia
Enea Czarni Radom przegrali przed własną publicznością z Grupą Azoty Kędzierzyn-Koźle. Trwa czarna passa zespołu z Radomia w meczach domowych. Była to ich 26. porażka z rzędu.

Czarni Radom w tym sezonie nie zaznali jeszcze zwycięstwa i po 6. kolejkach mieli na koncie zero punktów i jednego wygranego seta. Do ich hali przyjeżdżała ZAKSA, więc można było spodziewać się kolejnej porażki.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a gospodarze mieli nawet dwie piłki setowe, ostatecznie triumfatorzy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów wygrali 28:26. Druga partia była zacięta do połowy jej trwania. Końcówka należała już do gości (25:21).

Wicemistrzowie Polski zakończyli spotkanie w trzech setach, wygrywając ostatnią odsłonę 25:20. MVP spotkania został wybrany Bartosz Bednorz.

Dla drużyny Czarnych Radom było to 26. kolejne przegrane spotkanie w domowym meczu. Po raz ostatni ich kibice mogli świętować triumf swojego zespołu we własnej hali 11 grudnia 2021, więc blisko dwa lata temu.

ZAKSA ma na koncie 14 punktów i zajmuje czwarte miejsce w PlusLidze. Czarni znajdują się na dnie tabeli z zerowym dorobkiem.