Daniel Gąsior zamienia Zawiercie na Olsztyn i od przyszłego sezonu będzie grał dla Indykpolu

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Daniel Gąsior zamienia Zawiercie na Olsztyn i od przyszłego sezonu będzie grał dla Indykpolu

Daniel Gąsior zamienia Zawiercie na Olsztyn i od przyszłego sezonu będzie grał dla Indykpolu
Daniel Gąsior zamienia Zawiercie na Olsztyn i od przyszłego sezonu będzie grał dla IndykpoluIndykpol AZS Olsztyn
Człowiek od zadań specjalnych, któremu nie drży ręka w ciężkich momentach. W minionym sezonie wielokrotnie pomagał swojemu zespołowi. Daniel Gąsior został nowym atakującym Indykpolu AZS Olsztyn.

Daniel Gąsior urodził się 9.01.1995 w miejscowości Nisko na Podkarpaciu. Zanim rozpoczął swoją przygodę z siatkówką, przez 10 lat tańczył w Zespole Pieśni i Tańca Racławice. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w lokalnym klubie z Niska, aby w 2010 roku przenieść się do AKS V LO Rzeszów. W 2012 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów (podczas turnieju wybrany został także najlepszym atakującym), w 2013 – srebro w juniorach, aby w 2014 sięgnąć po złoty medal. Młody siatkarz wygrał też mistrzostwa świata liceów oraz polską Gimnazjadę.

Pierwszym seniorskim klubem Daniela był drugoligowy TSV Sanok, z którym w 2016 roku wywalczył awans do 1 ligi. Dwa lata później przeniósł się do AZS AGH Kraków, a w PlusLidze zadebiutował w 2020 roku, broniąc barw Cerradu Enea Czarnych Radom. Atakujący miniony sezon spędził w Aluron CMC Warta Zawiercie, z którą wywalczył Puchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju. Zawodnik w sumie rozegrał 107 meczów, w których zdobył 297 punktów – jego rekordem jest zdobycie 23 „oczek” w meczu Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom (sezon 2020/2021).

"Uważam, że zespół z Olsztyna ma ogromne aspiracje, na to, aby z roku na rok być coraz wyżej w PlusLigowych rozgrywkach. Bardzo się cieszę, że będę mógł być częścią tego zespołu. Nowa Hala Urania będzie naszym wielkim atutem podczas domowych spotkań. Razem z rodziną nie możemy się doczekać, aby poznać cudowne uroki Olsztyna" – przyznaje Daniel Gąsior.

I dodaje: "Drodzy Kibice, gwarantuje Wam, że na boisku zostawię całe serce i postaram się dostarczyć Wam wielu emocji oraz pozytywnych wrażeń".