Olsztyn postawił na doświadczenie. Tervaportti dołącza do kadry Indykpolu na przyszły sezon

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Olsztyn postawił na doświadczenie. Tervaportti dołącza do kadry Indykpolu na przyszły sezon

Eemi Tervaportti wraca do Polski
Eemi Tervaportti wraca do PolskiIndykpol AZS Olsztyn
Doświadczony rozgrywający, który w PlusLidze dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski z ekipą Jastrzębskiego Węgla. W swojej karierze sięgnął również po złote medale Mistrzostw Belgii oraz Grecji. Eemi Tervaportti dołącza do Indykpolu AZS Olsztyn. 

Eemi Tervaportti urodził się 28.07.1989 w fińskim Äetsä. Pierwsze kroki w karierze stawiał w rodzimym Valkeakosken Isku-Veikot. Po kilku latach przeniósł się do Francji, broniąc barw takich klubów jak Avignon Volley-Ball i GFC Ajaccio VB. W 2012 roku, siatkarz obrał nowy kierunek, przenosząc się do belgijskiego Knack Roeselare, z którym trzykrotnie wywalczył mistrzostwo kraju (2013, 2014, 2015) i Puchar Belgii (2013) oraz występował w Lidze Mistrzów.

Po trzech latach spędzonych w Belgii, fiński rozgrywający stanowił o sile m.in. tureckiego Galatasaray Stambuł (2015/2016) czy francuskiego Stade Poitiers (2016/2017). W 2017 roku zawodnika po raz pierwszy mogliśmy podziwiać na parkietach PlusLigi, kiedy to występował w Espadonie Szczecin. W 2018 roku przeniósł się natomiast do Olympiakosu Pireus, z którym zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Grecji.

2020 rok to druga przygoda w PluLidze, a dokładniej w ekipie Jastrzębskiego Węgla. Tervaportti dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2021, 2023) oraz dwa razy zwyciężył w Superpucharze Polski (2021, 2022). Uczestniczył także w finale Ligi Mistrzów (2023), ulegając w finale ekipie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Po trzyletniej przygodzie z ekipą z Jastrzębia-Zdroju, siatkarz wybrał się do Ukrainy, reprezentując Epicentr-Podolany Horodok, z którą wywalczył Superpuchar i Puchar Ukrainy.

"Jestem podekscytowany powrotem do PlusLigi. AZS Olsztyn to klub mający bogatą historię, grający w jednej z najsilniejszych lig w Europie, dlatego jestem zadowolony, że to w Olsztynie będę grał w przyszłym sezonie. W nowym sezonie chcemy pokazać, że stać nas na pokazanie dobrej siatkówki oraz walkę o najwyższe pozycje" – przyznaje sam zawodnik.

"Bardzo się cieszę z podpisania umowy z reprezentantem Finlandii. Eemi jest doświadczonym zawodnikiem, bardzo dobrze znającym polską ligę. Nie bez znaczenia jest fakt, że zna się bardzo dobrze z Jankiem Hadravą, z którym grali razem w Jastrzębskim Węglu. Jestem przekonany, że nasz nowy rozgrywający szybko wkomponuję się w drużynę Indykpolu AZS Olsztyn" – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Umowa fińskiego rozgrywającego z olsztyńskim klubem została podpisana na rok.