Gładka wygrana Jastrzębskiego Węgla umacnia mistrzów na czele tabeli

Gładka wygrana Jastrzębskiego Węgla umacnia mistrzów na czele tabeliJastrzębski Węgiel
Ilekroć siatkarze z Lublina wydawali się łapać wiatr w żagle, tylekroć gospodarze w Jastrzębiu zdobywali seryjnie punkty, by pozbawiać ich złudzeń. Jastrzębski Węgiel pokonał LUK wygodnie, 3:0.

Po raz drugi w ciągu niespełna tygodnia siatkarze Jastrzębskiego Węgla spotkali się dziś z zawodnikami LUK Lublin. W Pucharze Polski w weekend wygrali bardzo przekonująco i dziś również nie oddali rywalom ani seta w ramach 24. kolejki PlusLigi.

Prześledź mecz Jastrzębski Węgiel-LUK Lublin

Tym razem zespoły spotkały się z brakami kadrowymi po obu stronach i gra zaczęła się równo. Dopiero po wejściu w środkowy etap pierwszego seta gospodarze złapali serię czterech punktów z rzędu i ze stanu 10:10 zrobiło się 14:10. Lublinianie ruszyli do odrabiania deficytu i chwilami byli blisko. Doszli nawet do 21:22, ale zamiast zaciętej końcówki oglądaliśmy zdecydowaną odpowiedź Jastrzębskiego Węgla, który żadnego punktu już nie oddał.

W drugiej partii dysproporcje zarysowały się znacznie szybciej. Od stanu 9:5 przewaga miejscowych nie spadła już poniżej dwóch punktów, a nerwy po lubelskiej stronie i skuteczny atak jastrzębian oznaczały powiększanie różnicy. Jeszcze przy stanie 18:14 mogło się wydawać, że set nie jest rozstrzygnięty, ale z Jeanem Patrym na zagrywce zakończenie partii przyszło bardzo szybko, przy wyniku 25:15.

Dopiero w trzecim secie LUK pokazał swoje atuty i zastopował marsz liderów tabeli. Wprawdzie ci szybko objęli prowadzenie, ale goście dogonili ich przy 14:14. Mogło być nerwowo, ponieważ do 20:20 drużyny nie ustępowały sobie nawzajem kroku, ale skuteczny blok miejscowych przesądził o punktach na wagę zamknięcia meczu 25:23.

Dzięki szybkiemu zwycięstwu z kompletem punktów Jastrzębski Węgiel utrzymuje bezpieczną przewagę w tabeli PlusLigi.