Gładka wygrana Jastrzębskiego Węgla umacnia mistrzów na czele tabeli

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Gładka wygrana Jastrzębskiego Węgla umacnia mistrzów na czele tabeli

Gładka wygrana Jastrzębskiego Węgla umacnia mistrzów na czele tabeli
Gładka wygrana Jastrzębskiego Węgla umacnia mistrzów na czele tabeliJastrzębski Węgiel
Ilekroć siatkarze z Lublina wydawali się łapać wiatr w żagle, tylekroć gospodarze w Jastrzębiu zdobywali seryjnie punkty, by pozbawiać ich złudzeń. Jastrzębski Węgiel pokonał LUK wygodnie, 3:0.

Po raz drugi w ciągu niespełna tygodnia siatkarze Jastrzębskiego Węgla spotkali się dziś z zawodnikami LUK Lublin. W Pucharze Polski w weekend wygrali bardzo przekonująco i dziś również nie oddali rywalom ani seta w ramach 24. kolejki PlusLigi.

Prześledź mecz Jastrzębski Węgiel-LUK Lublin

Tym razem zespoły spotkały się z brakami kadrowymi po obu stronach i gra zaczęła się równo. Dopiero po wejściu w środkowy etap pierwszego seta gospodarze złapali serię czterech punktów z rzędu i ze stanu 10:10 zrobiło się 14:10. Lublinianie ruszyli do odrabiania deficytu i chwilami byli blisko. Doszli nawet do 21:22, ale zamiast zaciętej końcówki oglądaliśmy zdecydowaną odpowiedź Jastrzębskiego Węgla, który żadnego punktu już nie oddał.

W drugiej partii dysproporcje zarysowały się znacznie szybciej. Od stanu 9:5 przewaga miejscowych nie spadła już poniżej dwóch punktów, a nerwy po lubelskiej stronie i skuteczny atak jastrzębian oznaczały powiększanie różnicy. Jeszcze przy stanie 18:14 mogło się wydawać, że set nie jest rozstrzygnięty, ale z Jeanem Patrym na zagrywce zakończenie partii przyszło bardzo szybko, przy wyniku 25:15.

Dopiero w trzecim secie LUK pokazał swoje atuty i zastopował marsz liderów tabeli. Wprawdzie ci szybko objęli prowadzenie, ale goście dogonili ich przy 14:14. Mogło być nerwowo, ponieważ do 20:20 drużyny nie ustępowały sobie nawzajem kroku, ale skuteczny blok miejscowych przesądził o punktach na wagę zamknięcia meczu 25:23.

Dzięki szybkiemu zwycięstwu z kompletem punktów Jastrzębski Węgiel utrzymuje bezpieczną przewagę w tabeli PlusLigi.

Aktualna tabela PlusLigi, dziś jeszcze mecz Ślepska z Projektem
Aktualna tabela PlusLigi, dziś jeszcze mecz Ślepska z ProjektemFlashscore