Hit transferowy w PlusLidze! Kurek wraca do Polski i zagra w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Hit transferowy w PlusLidze! Kurek wraca do Polski i zagra w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

Łączenie z Bartoszem Kurkiem podczas konferencji prasowej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Łączenie z Bartoszem Kurkiem podczas konferencji prasowej ZAKSY Kędzierzyn-KoźleProfimedia
Bartosz Kurek, kapitan reprezentacji Polski, wraca do Kędzierzyna-Koźla. Po wielu latach sukcesów na arenie międzynarodowej i krajowej Bartosz zagra w Polsce, obejmując rolę kapitana zespołu.

Bartosz Kurek jest jednym z najwybitniejszych siatkarzy w historii polskiej siatkówki. W swojej bogatej karierze występował w czołowych europejskich ligach, m.in. w Rosji, we Włoszech czy Turcji, a ostatnie lata w Japonii. Ma na swoim koncie tytuły mistrza Polski, Puchary Polski oraz mistrzostwa krajów, w których grał. Jego wszechstronne umiejętności, siła w ataku i skuteczność na boisku uczyniły go jednym z najbardziej cenionych zawodników na świecie.

Jako kapitan reprezentacji Polski, Bartosz Kurek odegrał kluczową rolę w wielu międzynarodowych sukcesach naszej drużyny narodowej. Był nieocenionym liderem podczas zdobywania złotego medalu na mistrzostwach świata w 2018 roku, gdzie został również wybrany MVP turnieju. Jego zaangażowanie i determinacja przyczyniły się do zdobycia wielu medali w innych prestiżowych turniejach, takich jak mistrzostwa Europy i Liga Narodów.

Jak przyznał sam reprezentant Polski, nad propozycją z ZAKSY nie musiał się długo zastanawiać.

"ZAKSA jest jednym z klubów, którym trudno jest odmówić, więc nie musiałem długo się zastanawiać nad przyjęciem propozycji. Oczywiście, że jako chłopak z Opolszczyzny zdaję sobie sprawę, ile ten klub znaczy nie tylko lokalnie, ale też globalnie. Bycie częścią ZAKSY i to w roli kapitana to dla mnie duża odpowiedzialności i wyzwanie. W mojej długiej już karierze ten epizod jest mocno stymulujący do rozwoju. Chciałbym podkreślić jedną rzecz, że kapitan jest tak dobry jak drużyna, która go wspiera. Mam nadzieję, że stworzymy drużynę, która będzie się wspierała nie tylko w tych pozytywnych momentach, ale też w tych trudniejszych. Cieszę się, że dołączam do klubu w chwili, w której ZAKSA obchodzi swój jubileusz 30-lecia i wierzę, że sprawimy naszą grą wiele radości naszym fanom, kibicom, którzy podróżują za ZAKSĄ po całej Polsce" – podkreślił Bartosz Kutek, odnosząc się do roli kapitana.

"Zdaję sobie sprawę, że oczy będą skierowane w moją stronę jako na kapitana, ale także na ZAKSĘ jako na wielki klub, który z taką historią, z takimi oczekiwaniami w historii będą wysokie i musimy im sprostać. Myślę, że wszyscy zawodnicy, którzy przyjadą po rozgrywkach reprezentacyjnych do ZAKSY poczują, że to wielki klub" – dodał. 

"Jesteśmy niezwykle dumni i podekscytowani powrotem Bartosza Kurka do naszego klubu. Bartosz to zawodnik o niekwestionowanej klasie i ogromnym doświadczeniu, który wnosi do naszego zespołu nie tylko swoje umiejętności, ale także ducha walki i charyzmę lidera. Wierzę, że jego obecność w drużynie będzie miała kluczowe znaczenie dla naszych przyszłych sukcesów. Bartosz jest kapitanem reprezentacji Polski i jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy na świecie. Jego powrót do Kędzierzyna-Koźla jest dowodem na to, że ZAKSA jest klubem, który przyciąga najlepszych zawodników. Wierzymy, że jego doświadczenie i umiejętności pomogą nam osiągnąć nasze ambitne cele. Cieszymy się, że Bartosz ponownie założy koszulkę ZAKSY i będziemy mogli wspólnie pracować nad dalszym rozwojem naszego klubu. Jego powrót jest ogromnym wzmocnieniem dla naszego zespołu i wielką radością dla naszych kibiców" – przyznała prezes ZAKSA S.A. Jadwiga Cichoń.

Bartosz Kurek w barwach swojej długiej kariery grał m.in. w PGE Skrze Bełchatów, Dinamo Moskwa, Cucine Lube Banca Macerata, Resovia Rzeszów, JT Thunders, Ziraat Ankara, Onico Warszawa, Volley Monza czy Wolf Dogs Nagoya. W barwach Mostostalu-Azoty Kędzierzyn-Koźle grał w latach 2005-2008 i to tam rozbłysnął jego talent. 

Ma na swoim koncie trzy tytuły mistrza Polski, mistrza Włoch czy mistrza Japonii. Raz grał też w finale Ligi Mistrzów, ale wtedy w finale Skra Bełchatów przegrała 2:3 z Zenitem Kazań. 

Z kadrą został mistrzem i wicemistrzem świata, dwa razy triumfował w mistrzostwach Europy oraz wygrał Ligę Światową i Ligę Narodów.