Znamy terminarz PlusLigi! Start sezonu już w połowie września. Większość meczów w weekendy

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Znamy terminarz PlusLigi! Start sezonu już w połowie września. Większość meczów w weekendy

Jastrzębski Węgiel będzie bronił tytułu w sezonie 2024/25
Jastrzębski Węgiel będzie bronił tytułu w sezonie 2024/25PlusLiga
Sezon 2024/2025 PlusLigi rozpocznie się w weekend 13-15 września, a rozgrywki potrwają maksymalnie do 13 maja. Aż 28 kolejek fazy zasadniczej odbywać się będzie w weekendy, w całym sezonie zaplanowano tylko dwa terminy w środku tygodnia. "To daje dużo większy komfort w graniu i kibicowaniu PlusLidze niż w ostatnich rozgrywkach" – podkreśla Kryspin baran, prezes Aluronu CMC Warty Zawiercie, wicemistrzów Polski i zdobywcy TAURON Pucharu Polski 2024.

Rozstawienie drużyn w sezonie rozlosowano w trakcie spotkania prezesów klubów PlusLigi, które odbywało się w Uniejowie. Już w pierwszej kolejce będziemy mogli zobaczyć kilka hitów, jak starcie Aluornu CMC Warty z BOGDANKĄ LUK Lublin czy Projektu Warszawa z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

"Zapowiada się niezwykle emocjonujący sezon, grany w komfortowych warunkach, jeśli chodzi o terminarz" – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. 

"Jednocześnie mamy rozgrywki, z których spadają aż trzy ekipy, więc napięcie i emocje pojawią się w klubach już w trakcie okresu przygotowawczego. Czeka nas mnóstwo emocji i już teraz zapraszamy naszych kibiców do śledzenia PlusLigi 2024/2025" – dodaje.

1. kolejka PlusLigi 2024/2025:

Aluron CMC Warta Zawiercie – BOGDANKA LUK Lublin

Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel

Asseco Resovia RzeszówPSG Stal Nysa

GKS KatowiceMKS Będzin

Projekt Warszawa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Exact Systems Hemarpol CzęstochowaŚlepsk Malow Suwałki

Indykpol AZS OlsztynPGE GiEK Skra Bełchatów

Cuprum Stilon GorzówTrefl Gdańsk

W PlusLidze zagra beniaminek z Będzina, oczywiście po spełnieniu wymogów regulaminowych. "Cieszymy się z awansu, cała nasza hala świętowała wygranie TAURON 1. Ligi" – mówi Kamil Kowal, prezes MKS Będzin. "Będziemy gotowi, po awansie do elity otworzyły się nowe możliwości i naszym planem na sezon 2024/2025 jest zajęcie dziesiątego miejsca" – dodaje.

Faza play-off PlusLigi 2024/2025 rozpocznie się w ostatni weekend marca i potrwa do połowy maja, zagra w niej osiem najlepszych ekip po sezonie zasadniczym, trzy najniżej notowane ekipy po tym etapie opuszczą PlusLigę. W ćwierćfinale i półfinale play-off grać się będzie do dwóch wygranych spotkań, w finale do trzech.