Karol Kłos, po 13 latach spędzonych w Skrze Bełchatów, został nowym zawodnikiem Resovii

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Karol Kłos, po 13 latach spędzonych w Skrze Bełchatów, został nowym zawodnikiem Resovii

Karol Kłos przez ponad dekadę grał w barwach Skry Bełchatów
Karol Kłos przez ponad dekadę grał w barwach Skry BełchatówPAP
Karol Kłos został nowym siatkarzem Asseco Resovii – poinformował rzeszowski klub. Reprezentant Polski z trzecim zespołem minionego sezonu ekstraklasy podpisał kontrakt, który ma obowiązywać przez dwa lata.

Grający na pozycji środkowego Kłos jest wychowankiem KS Metro Warszawa. Na początku ligowej kariery był zawodnikiem AZS Politechniki Warszawskiej. W 2010 roku związał się ze Skrą Bełchatów i barwy tego klubu reprezentował przez 13 lat. Ze Skrą trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Polski, a także drugie miejsce w Lidze Mistrzów w 2012 roku oraz srebrny i brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata.

33-letni Kłos może pochwalić się imponującą karierę reprezentacyjną. W swojej kolekcji ma złoty i srebrny medal mistrzostw świata w 2014 i 2022 roku, dwa brązowe medale mistrzostw Europy w 2011 i 2019, a także medale Pucharu Świata, Ligi Narodów i Uniwersjady.

"Karol jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników. Jestem szczęśliwy, że w nadchodzących sezonach wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele w Polsce i Europie" – powiedział prezes Asseco Resovii Rzeszów Piotr Maciąg, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Resovia w przyszłym sezonie zagra w Lidze Mistrzów.