Mistrz świata juniorów, Mobin Nasri, zagra w przyszłym sezonie w Zawierciu

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Mistrz świata juniorów, Mobin Nasri, zagra w przyszłym sezonie w Zawierciu

Mistrz świata juniorów, Mobin Nasri zagra w przyszłym sezonie w Zawierciu
Mistrz świata juniorów, Mobin Nasri zagra w przyszłym sezonie w ZawierciuAluron CMC Warta Zawiercie
W sezonie 2024/2025 w Aluron CMC Warcie Zawiercie będziemy mogli oglądać Mobina Nasriego, najlepszego przyjmującego mistrzostw świata juniorów z 2023 roku. 21-latek po raz pierwszy w karierze zagra w klubie spoza Iranu.

Mobin Nasri Mastanabad pochodzi z miasta Urmia na północnym zachodzie Iranu. Ma 201 cm wzrostu i występuje na pozycji przyjmującego. Do Zawiercia przenosi się z Paykanu Teheran.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że w tak młodym wieku będę mógł walczyć w polskiej lidze, która jest jedną z najlepszych na świecie. Naprawdę podoba mi się Polska, a moim marzeniem od dzieciństwa była gra w PlusLidze" – przekonuje Mobin Nasri. 

"Dla nowego zespołu będę grał z takim zaangażowaniem, jakby była to reprezentacja mojego kraju. W grę włożę całe serce. Aluron CMC Warta Zawiercie w minionym sezonie osiągnęła wiele sukcesów i zrobię wszystko, aby pomóc zdobyć kolejne trofea" – dodaje.

21-latek swoją karierę rozpoczynał w 2018 roku w klubie Shahdab Yazd. Po trzech latach trafił do reprezentacji Iranu U-19, z którą jeszcze w tym samym roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata. Rok później sięgnął po mistrzostwo Iranu oraz brązowy medal Klubowych Mistrzostw Azji.

Po tych sukcesach przyszedł czas na zmianę barw klubowych. Na rok wrócił do rodzinnego miasta, do drużyny Urmia Municipality VC, a następnie przeniósł się do Paykanu Teheran, z którym w sezonie 2023/2024 zdobył brązowy medal irańskiej Superligi. 

Sukcesy święcił też z młodzieżowymi reprezentacjami Iranu. Najpierw zdobył srebrny medal mistrzostw Azji do lat 20, a w ubiegłym roku został mistrzem świata juniorów. Irańczycy byli rewelacją tej imprezy i nie przegrali żadnego spotkania. Pokonali m.in. reprezentację Polski (3:0), w półfinale poradzili sobie z Argentyną (3:1), a w finale wygrali z Włochami (3:2). Mobin Nasri został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju. Zadebiutował też w seniorskiej kadrze i od razu zdobył z nią wicemistrzostwo Azji, a następnie wziął udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

"Nagroda najlepiej przyjmującego na mistrzostwach świata juniorów mówi sama za siebie – Mobin trafia do nas jako jeden z najbardziej utalentowanych graczy globu na swojej pozycji. Przenosiny do Polski i gra w PlusLidze na pewno będą dla niego dużym przeskokiem, ale liczymy, że aklimatyzacja przebiegnie szybko, a treningi wśród graczy tak wysokiej klasy pomogą mu błyskawicznie się rozwijać" – przyznaje prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.