Moritz Karlitzek zostaje w Olsztynie, przyjmujący podpisał umowę na dwa sezony

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Moritz Karlitzek zostaje w Olsztynie, przyjmujący podpisał umowę na dwa sezony

Moritz Karlitzek zostaje w Olsztynie, przyjmujący podpisał umowę na sezony
Moritz Karlitzek zostaje w Olsztynie, przyjmujący podpisał umowę na sezonyIndykpol AZS Olsztyn
Autor 66 asów i 420 punktów przedłużył umowę z Indykpolem AZS Olsztyn na dwa kolejne sezony. Przyjmujący reprezentacji Niemiec, jeden z filarów zespołu, przedłużył umowę.

Najlepiej zagrywający zawodnik w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur w minionym sezonie. W zakończonych rozgrywkach rozegrał 31 spotkań, w których zdobył 420 punktów. Dla Moritza Karlitzka miniony sezon był 2 w PlusLidze. Łącznie niemiecki przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn rozegrał 51 spotkań, w których zdobył 678 punktów (521 w ataku, 119 w polu serwisowym oraz 38 w bloku). 

Jego "znakiem firmowym" jest mocna zagrywka, która wielokrotnie psuła szyki rywalom. W minionych rozgrywkach, zawodnik długo przewodził stawce najlepiej zagrywających zawodników, aby ostatecznie zająć 3 miejsce (66 asów).

Karlitzek to także podstawowy przyjmujący reprezentacji Niemiec, z którą na przełomie lipca i sierpnia weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Nieco wcześniej, bowiem w maju i czerwcu, Moritz wraz z kolegami z drużyny będzie walczył o awans do turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów.

"Cieszę się, że Moritz zdecydował się pozostać w Olsztynie na kolejne dwa lata. Ma spory potencjał na zagrywce oraz w ataku. Jest jednym z najlepiej zagrywających zawodników w naszej lidze oraz jednym z najlepiej punktujących na pozycji przyjmującego. Jestem przekonany, że w przyszłym sezonie będzie jednym z liderów naszej drużyny" – mówi Tomasz Jankowski, prezes zarządu piłki siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie.