Projekt Warszawa zakończył 2023 rok pewnym zwycięstwem ze Stalą Nysa

Projekt Warszawa zakończył 2023 rok pewnym zwycięstwem ze Stalą NysaProjekt Warszawa
Siatkarze Projektu Warszawa bez najmniejszych problemów pokonali przed własną publicznością Stal Nysa i odnieśli kolejne zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi. Przynajmniej do sobotniego popołudnia będą znajdować się na pozycji lidera.

Projekt Warszawa imponuje formą w tym sezonie i przed meczem ze Stalą Nysa miał bilans 12 zwycięstw i porażka. Ekipa ze stolicy nie odpuszcza Jastrzębskiego Węgla na krok i cały czas wywiera presję na mistrzach Polski.

Mecz ze Stalą Nysa nie przejdzie do historii. Drużyna z Warszawy od samego początku do końca kontrolowała przebieg spotkania i rywale ani na moment nie byli w stanie zagrozić gospodarzom.

Dwa pierwsze sety zostały zdominowane przez Projekt i wygrane 25:19 oraz 25:15. Trzecia partia była najbardziej wyrównana, a Stal prowadziła nawet 21:20, ale końcówka należała do gospodarzy, którzy wygrali 25:22 i całe spotkanie zakończyło się w trzech setach.

MVP meczu wybrany został Bartłomiej Bołądź, który zdobył 21 punktów. Projekt ma na koncie 35 punktów i przesunął się na pozycję lidera PlusLigi. Jastrzębski Węgiel ma dwa "oczka" mniej, a swoje spotkanie w ramach 13. kolejki z Aluron CMC Warta Zawiercie rozegra w sobotę (30 grudnia) o godzinie 14:45. Wtedy mistrzowie Polski mogą wrócić na pierwszą pozycję.

Projekt Warszawa kolejne spotkanie rozegra 2 stycznia, a ich rywalem będzie Indykpol AZS Olsztyn.