Szkoleniowiec Marcelo Mendez pozostaje na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Szkoleniowiec Marcelo Mendez pozostaje na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu

Szkoleniowiec Marcelo Mendez pozostaje na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu
Szkoleniowiec Marcelo Mendez pozostaje na kolejny sezon w Jastrzębskim WęgluJastrzębski Węgiel
Marcelo Mendez pozostaje na stanowisku trener mistrzów Polski na kolejny sezon.

Dla 60-letniego szkoleniowca będzie to już trzeci sezon w roli trenera Jastrzębskiego Węgla. Zeszłoroczne rozgrywki pod jego wodzą drużyna zakończyła jako mistrz Polski, klubowy wicemistrz Europy i zdobywca Superpucharu Polski. W obecnym sezonie zespół dotarł już do finału PlusLigi oraz ponownie znalazł się w Superfinale Ligi Mistrzów.

Marcelo Mendez został trenerem Jastrzębskiego Węgla przed sezonem 2022/2023. Do tamtego czasu jego kariera trenerska najtrwalej związana była z Sadą Cruzeiro. W brazylijskim klubie spędził 12 lat, sięgając z nim sześciokrotnie po mistrzostwo kraju, sześciokrotnie po krajowy Puchar, siedmiokrotnie po Klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej, trzykrotnie po Superpuchar Brazylii i trzykrotnie po Klubowe Mistrzostwo Świata.

Pracę w Jastrzębskim łączy on z prowadzeniem kadry narodowej Argentyny. W 2021 roku wywalczył z nią brąz igrzysk olimpijskich w Tokio, natomiast w zeszłym roku doprowadził Albicelestes do triumfu w mistrzostwach Ameryki Południowej.

W zeszłym roku został wybrany "Trenerem Sezonu 2022/2023" w PlusLidze.

"Nie miałem najmniejszych wątpliwości, że w budowie składu drużyny na przyszły sezon kluczową rolę odgrywać będzie nasz obecny szkoleniowiec. Zależało mi na tym, by nasz zespół dalej prowadził tak wysokiej klasy fachowiec, jak Marcelo Mendez i miał do dyspozycji ludzi, z którymi tak dobrze i efektywnie pracuje. Cieszę się, że ze strony Marcelo także była wola i chęć kontynuowania dalszej współpracy. Jestem przekonany, że z tym trenerem nadal będziemy osiągać znaczące wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej" – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.  

"Zostaję na kolejny sezon, ponieważ kocham ten klub. Jest to profesjonalny klub, z rzeszą kibiców, ze znakomitymi zawodnikami. Jest to po prostu świetne miejsce, by dobrze pracować. Czuję się tutaj jak w domu. Jest mi tu dobrze z moimi ludźmi ze sztabu, z siatkarzami i wszystkimi, którzy tworzą ten klub" – mówi Marcelo Mendez, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.