ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel wygrali pierwsze mecze półfinałowe

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle niesamowicie odwróciła losy spotkania z Assesco Resovią ReszówPlusLiga
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po horrorze pokonała Asseco Resovię Rzeszów, a Jastrzębski Węgiel w czterech setach pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie w pierwszych meczach półfinałowych w PlusLidze. Drugie mecze fazy półfinałowej już w niedzielę.

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się siatkarze w Rzeszowie, gdzie Resovia podejmowała ZAKSĘ. Początkowa faza meczu nie zapowiadała, że obrońcy tytułu mogą odnieść zwycięstwo. Najlepszy zespół rundy zasadniczej wygrał pierwszą partię 25:22, a w drugiej zmiażdżył rywala 25:13.

Nic nie zapowiadało, że triumfatorzy Ligi Mistrzów z zeszłego sezonu zdołają wrócić do rywalizacji, a jednak tak się stało. ZAKSA wygrała trzeciego seta 25:21, a w czwartym rozbili rywali 25:16. Tie-break od stanu 3:3 został zdominowany przez gości, którzy wyszli na prowadzenie 8:4, a następnie kontrolowali przewagę i wygrali 15:12.

MVP spotkania został Bartosz Bednorz, który zdobył najwięcej punktów w meczu (24).

Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:22; 25:13; 12:25; 16:25; 12:15).

Mniej emocji dostarczyli kibiciom siatkarze w Zawierciu, gdzie miejscowy Aluron zdołał wygrać tylko jednego seta w starciu z Jastrzębskim. Mecz rozpoczął się rewelacyjnie dla gości, bo wygrali pierwszą partię 25:13. Gospodarze jednak zdołali wrócić do gry i odpowiedzieli wygraną 25:20.

Kolejne dwa sety jednak ponownie łatwo wygrali gracze Jastrzębskiego Węgla i odnieśli pierwsze zwycięstwo w półfinale. Ten triumf jest bardzo ważny dla wicemistrzów Polski, ponieważ daje nadzieje, że mogą świętować awans do finału we własnej hali.

Aluron musiał sobie radzić bez swojego lidera, czyli Urosa Kovacevicia, którego zabrakło na parkiecie.

MVP meczu został Tomasz Fornal, który wywalczył 13 punktów.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 1:3 (13:25; 25:20; 20:25; 19:25).

Drugie mecze półfinałowe zostaną rozegrane już w niedzielę.

Terminarz:

Niedziela, 23 kwietnia

14:45 Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (stan rywalizacji 1:0 dla ZAKSY)

20:30 Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel (stan rywalizacji 1:0 dla Jastrzębskiego).