Aleksandra Gryka opuszcza zespół ŁKS Commercecon Łódź

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Aleksandra Gryka opuszcza zespół ŁKS Commercecon Łódź

Aleksandra Gryka opuszcza zespół ŁKS Commercecon Łódź
Aleksandra Gryka opuszcza zespół ŁKS Commercecon ŁódźŁKS Commercecon Łódź
Z ŁKS Commercecon Łódź Aleksandra Gryka zdobyła pierwszy w seniorskiej karierze tytuł mistrzyni Polski. Reprezentowała Łódzkie Wiewióry w TAURON Lidze, TAURON Pucharze Polski i europejskich pucharach.

Dołączając do ŁKS Commercecon Łódź, Aleksandra Gryka miała na koncie medale w siatkówce młodzieżowej (złoto mistrzostw Polski kadetek i trzy mistrzostwa Polski w kategorii juniorek). Z ŁKS Commercecon Łódź wywalczyła pierwszy w seniorskiej karierze złoty medal mistrzostw Polski oraz dwukrotnie zagrała w finale Pucharu Polski. Reprezentowała również zespół w Lidze Mistrzyń.

W sezonie 2022/2023 w barwach ŁKS Commercecon Łódź w TAURON Lidze rozegrała 24 mecze, zdobywając 252 punkty – 177 w ataku, 64 blokiem i 11 z zagrywki. W ataku zanotowała skuteczność na poziomie 56%. W rozgrywkach 2023/2024 w TAURON Lidze wystąpiła w 25 meczach. Wywalczyła dla drużyny 254 punkty, w tym 8 z zagrywki, 61 blokiem i 185 w ataku (55% skuteczności). Cztery razy została wyróżniona statuetką dla najlepszej zawodniczki meczu.

Jej poziom gry ponownie docenił Stefano Lavarini, trener reprezentacji Polski. W zeszłym roku Aleksandra Gryka musiała się oszczędzać z powodu urazu stopy, w tym prosto po zakończeniu rozgrywek ligowych udała się na zgrupowanie kadry w Szczyrku.