Simon Hegstad Krueger najszybszy w biegu na 50 km w Oslo. Dominacja Norwegów

Simon Hegstad Krueger najszybszy w biegu na 50 km w Oslo. Dominacja NorwegówPAP
Norweski biegacz narciarski Simen Hegstad Krueger wygrał w Oslo rywalizację na 50 km zaliczaną do Pucharu Świata. Lider klasyfikacji generalnej cyklu Johannes Hoesflot Klaebo zajął siódmą pozycję. Polacy nie startowali.

Norwegowie tradycyjnie zdominowali rywalizację – reprezentanci tego kraju zajęli dziesięć pierwszych lokat.

Krueger pokonał trasę w czasie 1:55.01,5 i był szybszy od drugiego na mecie Hansa Christera Holunda o 5,7 s. Trzeci miejsce wywalczył Martin Loewstroem Nyenget – 12,6 s.

Mistrz świata z Planicy w tej konkurencji Paal Golberg zajął dziewiąte miejsce i nadal prowadzi w klasyfikacji biegów dystansowych. W generalnej prowadzenie powiększył jednak Klaebo, który jest coraz bliższy czwartej w karierze Kryształowej Kuli.

Na niedzielę planowana jest w Oslo rywalizacja kobiet na tym dystansie.