Srebrny medal kanadyjkarzy w mikście na 200 m. Zwyciężyli reprezentanci HiszpaniiIgrzyska Europejskie
Kanadyjkarze Sylwia Szczerbińska i Aleksander Kitewski zdobyli w Krakowie srebrny medal Igrzysk Europejskich w nieolimpijskiej konkurencji mikstów na 200 m. Zwyciężyli reprezentanci Hiszpanii, trzecią lokatę zajęli Niemcy.

Polska reprezentacja kajakarzy podczas czterodniowej rywalizacji na Zalewie Kryspinów wywalczyła łącznie pięć medali. Trzy złote krążki zdobyli w olimpijskich konkurencjach: czwórka na 500 m (Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto), dwójka na 500 m (Naja, Puławska) oraz kanadyjkarka Dorota Borowska w jedynce na 200 m. Na najniższym stopniu podium stanęli kanadyjkarze Norman Zezula i Kitewski również na olimpijskim dystansie C2 500 m.

Zawody rozgrywane były w randze mistrzostw Europy, ale wyniki nie miały żadnego wpływu na kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.