Katarzyna Kawa i Holenderka Bibiane Schoofs awansowały do półfinału debla

Katarzyna Kawa i Holenderka Bibiane Schoofs awansowały do półfinału deblaPAP
Katarzyna Kawa i Holenderka Bibiane Schoofs wygrały z rozstawionymi z "trójką" Rosjankami Iriną Chromaczewą i Janą Sizikową 7:6 (10-8), 6:0 w ćwierćfinale debla turnieju tenisowego WTA 250 w amerykańskim Austin.

31-letnia zawodniczka z Krynicy, jedyna Polka w zawodach w Teksasie, wróciła do rywalizacji po kilkutygodniowej przerwie. Nie przeszła kwalifikacji w singlu, w którym najwyżej rozstawiona jest Ukrainka Anhelina Kalinina, 35. w rankingu WTA.

Mecz z udziałem Polki trwał godzinę i 17 minut. W tie-breaku aż 11 razy zawodniczki przegrały swoje serwisy. Drugi set był formalnością. Rosjanki były tylko tłem dla rywalek.

W półfinale duet polsko-holenderski zmierzy się z lepszą z par z piątkowej rywalizacji pomiędzy Gruzinką Oksaną Kałasznikową i Ukrainką Nadiją Kiczenok a Australijką Mayą Joint i Sabiną Zejnałową z Ukrainy.

Wynik ćwierćfinału debla:

Katarzyna Kawa, Bibiane Schoofs (Polska, Holandia) - Irina Chromaczewa, Jana Sizikowa (obie Rosja, 3) 7:6 (10-8), 6:0.