Tenis Flash: Iga powiększa przewagę w rankingu. Czas na turnieje w Dubaju i Rio de Janeiro

Iga Świątek wygrała turniej w Dausze, a teraz celuje w Dubaj
Iga Świątek wygrała turniej w Dausze, a teraz celuje w DubajAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:55 Polscy fani mogą odetnchąć z ulgą. Jutrzejsze mecze Igi Świątek i Magdaleny Fręch nie pokryją się czasowo i będzie można poświęcić czas na obejrzenie obu spotkań. Liderka światowego rankingu zagra swój mecz po południu, natomiast druga z Polek zacznie swój mecz już o godzinie 8:00 czasu polskiego. Czytaj więcej

18:45 Zły dzień dla Włochów w Dausze przeplótł się ze znakomitym dla Węgrów. Marton Fucsovics (80. ATP) okazał się zdecydowanie lepszy 6:1; 6:3 niż Roberto Bautista-Agut (97. ATP), natomiast Fabian Marozsan (60. ATP) ograł 7:5; 7:6(6) Vita Koprivę (118. ATP). Czech w drugim secie prowadził już 5:3, a w tie-breaku miał piłkę setową, ale ostatecznie to Węgier był górą.

18:40 Hubert Hurkacz utrzymał ósme miejsce w rankingu ATP. Na historyczne trzecie miejsce przesunął się Jannik Sinner, który został pierwszym Włochem "na pudle". Gorsze wieści czekają na Stefanosa Tsitsipasa, który po blisko pięciu latach wypadł z czołowej "10". Czytaj więcej

17:52 Elina Svitolina (20. WTA) okazała się lepsza w bezpośrednim starciu dwóch Ukrainek. Anhelina Kalinina (32. WTA) miała piłkę setową w tie-breaku drugiego seta, ale ostatecznie przegrała 3:6; 6:7(7). Svitolina to potencjalna rywalka Igi Świątek w 3. rundzie. Obie tenisistki trafią na siebie, jeśli Polka pokona Sloane Stephens, a Ukrainka okaże się lepsza niż Tatjana Maria.

17:42 Wygląda na to, że problemy zdrowotne wciąż nękają Paulę Badosę (74. WTA). Hiszpanka poddała mecz 1. rundy w Dubaju po przegraniu pierwszego seta ze Szwajcarką Lulu Sun (181. WTA) i zalała się łzami.

16:05 Rewelacyjny dzień w Dubaju mają natomiast Rosjanki. Dalej awans dziś wywalczyły już Anastazja Potapowa (35. WTA), Anastazja Pawluczenkowa (24. WTA), Weronika Kudiermietowa (19. WTA) oraz Liudmiła Samsonowa (15. WTA). A jeszcze na kort wyjdzie Daria Kasatkina

16:00 Włosi nie będą dobrze wspominać turnieju w Dausze. Lorenzo Sonego (48. ATP) przegrał w pierwszej rundzie 2:6; 5:7 z Pawłem Kotowem (65. ATP), a Zhizhen Zhang (47. ATP) łatwo ograł 6:2; 6:0 Lorenzo Musettiego w godzinę.

13:43 Jelena Ostapenko (9. WTA) po trudnym meczu awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Dubaju. Łotyszka wygrała 5:7; 6:2; 6:3 Xiyu Wang (64. WTA).

12:32 Daniel Michalski (285. ATP) poniósł kolejną łatwą porażkę. Tym razem to David Jorda Sanchis (326. ATP) znalazł sposób na Polaka i pokonał go 6:2; 6:1 w finale kwalifikacji do turnieju rangi challenger na Teneryfie.

11:55 Petra Martic (61. WTA) będzie rywalką Magdaleny Fręch w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Dubaju. Chorwatka pokonała 6:4; 7:6(4) Caroline Dolehide (45. WTA).

11:29 Dalej grają też Leylah Fernandez (33. WTA) i Karolina Pliskova (36. WTA). Kanadyjka pokonała 6:3; 6:2 Bernardę Perę (83. WTA), a Czeszka ograła Shuai Zhang (776. WTA). Chinka wróciła do gry po półrocznej przerwie, ale nie zdołała przerwać serii porażek. Zhang, która zmagała się z wieloma problemami fizycznymi i psychicznymi, nie wygrała meczu od 31 stycznia 2023 roku i notuje serię 17. porażek z rzędu.

11:23 Mamy pierwsze rozstrzygnięcia poniedziałkowych meczów w podczas turnieju WTA 1000 w Dubaju. Na kibiców czeka hit w drugiej rundzie. Victoria Azarenka (27. WTA) pokonała 6:2; 6:4 Arantxę Rus (43. WTA) i jej kolejną rywalką będzie Elena Rybakina. Będzie to starcie dwukrotnej triumfatorki Australian Open z 2012 i 2013 roku i zwyciężczyni Wimbledonu z 2022 roku.

09:35 Czas na kolejny tydzień ze zmaganiami tenisowymi. Turniej WTA 1000 w Dubaju nabiera tempa, ale dziś Polek w turnieju singlowym nie zobaczymy, natomiast Iga Świątek powiększyła przewagę nad Aryną Sabalenką w rankingu WTA i rozpoczyna właśnie 91. tydzień panowania w kobiecym tenisie. Panowie natomiast rywalizować będzie w zawodach ATP 500 w Rio de Janeiro oraz ATP 250 w Dausze.