Jan Zieliński w półfinale debla w Barcelonie, rozstawieni rywale pokonani

Turniej ATP w Barcelonie - Jan Zieliński w półfinale debla
Turniej ATP w Barcelonie - Jan Zieliński w półfinale deblaPAP
Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako pokonali rozstawionych z numerem cztery Francuza Edouarda Rogera-Vasselina i Meksykanina Santiago Gonzaleza 6:3, 3:6, 10-3 w ćwierćfinale debla turnieju tenisowego ATP 500 w Barcelonie. Ich kolejni rywale będą znani w piątek.

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisał Jan Zieliński, z Hugo Nysem u swego boku. Polsko-monakijski duet w Barcelonie poradził sobie z czwartą parą rozgrywek w godzinę i 25 minut.

W pierwszym secie wystarczyło jedno przełamanie, by dowieźć 6:3, jednak tym samym rywale odpłacili w drugim. Decydował więc super tie-break, a w nim Nys i Zieliński grali modelowo, co przy trzech mini breakach kosztem rywali oznaczało otwartą drogę do zwycięstwa. Cały mecz wygrali 6:3, 3:6, 10-3

Teraz komfortowo czekają na wyłonienie rywali w półfinale, co nastąpi dopiero jutro. Przypomnijmy, że cały czwartek jest dniem triumfów polskiego tenisa, zwieńczonym wygraną Igi Świątek.