Tenis Flash: Duży sukces Zielińskiego, trwają przygotowania do Indian Wells

Tenis Flash: Duży sukces Zielińskiego, trwają przygotowania do Indian WellsAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:29 Pierwszy w karierze singlowy tytuł Yue Yuan (68. WTA) wywalczyła parę minut temu w Austin. W finale turnieju WTA 250 pokonała rodaczkę Xiyu Wang (64. WTA), wykorzystując dopiero ósmą piłkę meczową. Nieprzewidywalny drugi set skończył się sześcioma przełamaniami i tie-breakiem, w którym Yuan prowadziła już 6-1, by ostatecznie wygrać 6:4, 7:6(4).

14:04 Nasz redakcyjny kolega Sébastien Gente dostrzega spore zagrożenie w wieczornym pokazowym meczu między Rafą Nadalem a Carlosem Alcarazem. Obaj ostatnie turnieje kończyli kontuzjami, obaj mają tak dużo pieniędzy, że nie potrzebują meczu reklamowego, a jednak obaj zdecydowali się wejść w projekt Netflixa. Jeśli to stanie się normą, może uderzyć w całą erę Open w tenisie.

11:42 Kamil Majchrzak wczoraj skończył jeden turniej w Kigali, a już dziś rozpoczął drugiego challengera w Kigali. Na pierwszy ogień zetknął się z wielką nadzieją rwandyjskiego tenisa, 17-letnim Juniorem Hakizumwamim. Reprezentant gospodarzy zdołał jednak wygrać tylko jednego gema w meczu, przez który Polak przemknął 6:1, 6:0 w 52 minuty.

11:20 Po prawie dwóch godzinach batalii na korcie Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs wyeliminowały w półfinale debla w Austin najsilniejszą parę turnieju – Oksanę Kałasznikową i Nadiję Kiczenok. Polsko-holenderska para wygrała 5:7, 6:4, 10-7 i w okolicach 22:30 rozpocznie zmagania w finale turnieju. Rywalkami będą imienniczki Olivia Nicholls i Gadecki.

09:30 Dzisiaj czeka nas jeszcze kilka finałów, m.in. turnieju ATP w Santiago czy WTA w Austin, ale większość tenisowego świata przygotowuje się już na rozpoczynające za moment prestiżowe zawody w Indian Wells. Już dzisiaj czekają nas pierwsze mecze kwalifikacyjne, a jutro losowanie turniejowej drabinki. W imprezach pewny udział ma czworo reprezentantów Polski: Iga Świątek (1. WTA), Magdalena Fręch (42. WTA), Magda Linette (53. WTA) i Hubert Hurkacz (8. ATP).

09:27 Jan Zieliński pierwszy raz wygrał turniej rangi ATP 500! Polak wraz z Monakijczykiem Hugo Nysem wygrali rywalizację deblową w Acapulco, pokonując najwyżej rozstawionych w zawodach Santiago Gonzaleza i Neala Skupskiego 6:3, 6:2. To czwarty tytuł Polaka w karierze, ale pierwszy tej rangi.

09:25 Alex De Minaur (9. ATP) okazał się najlepszy w Acapulco. Meksykanin pokonał w finale turnieju ATP 500 Caspera Ruuda (11. ATP) 6:4, 6:4 i przełamał swoją złą passę w finałach. Tym samym obronił tytuł w turnieju, w którym triumfował także przed rokiem. Jak sam zapewnił, nie zamierza świętować, ponieważ jedzie do San Diego na finał, w którym zagra jego partnerka, Katie Boulter (49. WTA), która nocą pokonała 6:3, 6:1 Emmę Navarro (26. WTA).