Tenis Flash: Znamy plany Świątek w Warszawie, Ymer zawieszony za doping

Tenis Flash: Co słychać na tenisowych kortach?
Tenis Flash: Co słychać na tenisowych kortach?ATP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:36 Najciekawsza wymiana wtorku w rozgrywkach WTA? Wybraliśmy ten pojedynek pomiędzy Cocciaretto i Sorribes Tormo.

Wtorkowy FlashMoment WTA

23:08 Zdecydowanie najwyżej rozstawiona zawodniczka 34 Palermo Ladies Open, Daria Kasatkina (11. WTA) liczyła na wygraną w dwóch setach z Martiną Trevisan (75. WTA). Ta sztuka się nie udała, Włoszka nie tylko doprowadziła do tie-breaku w drugiej partii, ale też go wygrała. W trzecim secie faworytka nie zostawiła jej jednak złudzeń, nie oddając choćby gema. Kasatkina wygrała 6:3, 6:7(2), 6:0.

22:23 Najlepszy moment wtorku w męskim tenisie? Spośród wszystkich dostępnych nagrań z turniejów ATP wybraliśmy dla Was tę wymianę z meczu Fils-Stricker w Gstaad.

Nasz wtorkowy FlashMoment ATP

20:10 Reprezentantka gospodarzy i czwarta najwyżej rozstawiona zawodniczka podczas turnieju w Palermo, Elisabetta Cocciaretto (42. WTA) nie sprostała Sarze Sorribes Tormo (85. WTA). O jedynego wygranego seta musiała walczyć prawie 80 minut, a dwa pozostałe przegrała przy zdecydowanej przewadze Hiszpanki. Mecz zakończył się wynikiem 3:6, 6:4, 0:6.

18:33 Mamy już dla Was skrót pojedynku Alexandra Zvereva (18. ATP) z Alexem Molcanem (81. ATP). Słowak postawił trudne warunki i wyrwał jednego seta, ale faworyt tym razem zdał egzamin i nie oddał meczu, wygrywając 6:4, 3:6, 7:5.

Najważniejsze momenty meczu Zverev-Molcan

18:21 Jeden z najciekawiej zapowiadających się pojedynków wtorku w Gstaad skończył się rozczarowaniem. Roberto Carballes Baena (60. ATP) nie był w stanie dograć do końca meczu ze Stanem Wawrinką (74. ATP). Szwajcar w swoim kraju awansuje, ale pewnie liczył, że nie stanie się tak po kreczu rywala w drugim secie.

16:34 W argentyńskim pojedynku podczas Nordea Open górą okazał się niżej notowany z zawodników. Federico Coria (113. ATP) po prawie trzech godzinach wyeliminował Sebastiana Baeza (63. ATP). Coria zwyciężył 6:4, 4:6, 7:6(5).

15:04 Arthur Fils (68. ATP) nie sprostał posiadającemu dziką kartę Dominikowi Strickerowi (106. ATP) w szwajcarskim Gstaad. Stricker, w duecie z Wawrinką grający również w deblu, wygrał mecz pierwszej rundy po dwóch tie-breakach, 7:6(4), 7:6(4). W 1/8 finału czeka go znacznie trudniejsze zadanie. Zmierzy się w nim z turniejową dwójką, Miomirem Kecmanoviciem (44. ATP).

14:58 To nie jest dobry dzień dla braci Ymerów. Młodszy z nich został zawieszony, a starszy – Elias Ymer (166. ATP) – przegrał w Bastad już w pierwszej rundzie z niżej sklasyfikowanym Leo Borgiem (437. ATP). 20-letni Borg wygrał mecz 7:6(5), 6:3.

14:26 Organizatorzy BNP Paribas Warsaw Open poinformowali, kiedy na warszawskich kortach będziemy mogli spodziewać się Igi Świątek. Jedyny w Polsce turniej rangi WTA startuje już w przyszłym tygodniu.

13:11 Rozstawiona z jedynką Bernarda Pera (39. WTA) odpadła już w pierwszym meczu podczas turnieju w Budapeszcie. Amerykanka uległa w dwóch setach 19-letniej Dianie Sznajder (110. WTA). Rosjanka wygrała 6:4, 7:5.

13:08 Będący na 51. miejscu w rankingu ATP Szwed Mikael Ymer został zawieszony na 18 miesięcy ze względu na złamanie przepisów antydopingowych. W 2021 roku trzykrotnie podał on błędne miejsce swojego pobytu, przez co uniknął kontroli. Ymer miał dziś grać z Juanem Pablo Varillasem w szwajcarskim Gstaad. W zastępstwie Peruwiańczyk zmierzył się Otto Virtanenem z Finlandii, wygrywając pewnie: 6:2, 6:3

12:49 Pierwsze tąpnięcie podczas Nordea Open w szwedzkim Bastad. Siódmy zawodnik turnieju pożegnał się z nim już po pierwszym meczu. Alejandro Davidovich Fokina (35. ATP) nie zdołał wygrać żadnego seta w starciu z uczestnikiem kwalifikacji, Jozefem Kovalikiem (159. ATP). Słowak wygrał z faworytem 6:3, 6:4 i czeka na swojego rywala w 1/8 finału.

Skrót meczu Kovalik-Davidovich Fokina

11:23 Maks Kaśnikowski (303. ATP) szybko zakończył swój udział w challengerze Tampere Open. W pierwszej rundzie uległ doświadczonemu i faworyzowanemu Riccardo Bonadio (189. ATP). Włoch wygrał gładko, 6:4, 6:0.

08:20 Faworyci kobiecych i męskich turniejów odpoczywają po Wimbledonie i zakończonym sezonie na trawie, ale tenisowa karuzela nie zwalnia tempa, bo wciąż trwają turnieje w Gstaad, Budapeszcie czy Newport. Doniesienia z nich oraz innych imprez znajdziesz w naszym codziennym Flashu!