Kamil Majchrzak z ważnym tytułem! Polak najlepszy podczas challengera w Bratysławie

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Kamil Majchrzak z ważnym tytułem! Polak najlepszy podczas challengera w Bratysławie

Kamil Majchrzak i Henrique Rocha podczas rozdania nagród w Bratysławie
Kamil Majchrzak i Henrique Rocha podczas rozdania nagród w BratysławieProfimedia
Kamil Majchrzak wygrał turniej rangi challenger w Bratysławie. Polak w finale pokonał 6:0; 2:6; 6:3 Portugalczyka Henrique Rocha (199. ATP). Jest to bardzo ważny triumf, który przesunie Majchrzaka w rankingu ATP. 

Kamil Majchrzak (295. ATP) do turnieju w Bratysławie musiał przebijać się przez kwalifikacje, a ostatecznie zdobył tytuł. Polak łącznie w stolicy Słowacji wygrał siedem meczów. 

Eliminacje Majchrzak przeszedł bez żadnego problemu, bo w pierwszym meczu ograł 6:3; 6:2 Petera Privarę (699. ATP), a w drugim jego rywal Mikalai Haliak (383. ATP) poddał spotkanie przy stanie 6:1; 3:1. 

W turnieju głównym dotarł do półfinału bez straty seta. W meczu o finał stoczył wyrównany pojedynek, ale ostatecznie Jerome Kym (281. ATP) musiał uznać wyższość Polaka i przegrał 4:6; 7:5; 3:6. 

Mecz o tytuł Majchrzak rozpoczął znakomicie i wygrał pierwszego seta 6:0. W drugim zdecydowanie lepszy był Portugalczyk 6:2, ale decydująca partia padła łupem Polaka, który ten rok rozpoczynał, nie będąc klasyfikowanym w rankingu ATP. Po turnieju w Bratysławie awansuje o około 90 pozycji i w połowie czerwca będzie plasował się już na granicy drugiej i trzeciej setki. 

Teraz Kamila czekają zawody przed własną publicznością, bo wystartuje podczas challengera w Poznaniu.